Elon Musk şimdide telefon üretmeyi hedefliyor! İphone’a rakip olabilir

Elon Musk‘ın, Twitter‘ı satın alması platformda kaosa sebep oldu. Ünlü podcast yayıncısı Liz Wheeler tarafından...

Elon Musk şimdide telefon üretmeyi hedefliyor! İphone’a rakip olabilir

Elon Musk‘ın, Twitter‘ı satın alması platformda kaosa sebep oldu. Ünlü podcast yayıncısı Liz Wheeler tarafından atılan Tweet’e yanıt veren Elon Musk, uygulama mağazaları Twitter‘ı yasaklarsa akıllı telefon üreteceğini açıkladı.

GEREKİRSE TELEFON ÜRETECEK

Geçtiğimiz günlerde anket yapan Musk, Twitter‘da genel af çıkaracağını duyurdu. Wheeler, Apple ve Google Twitter‘ı uygulama mağazalarından çıkarmaya karar verirse Musk’ın kendi telefonunu yapması gerektiğini tabir etti. Husus hakkında açıklama yapan Musk, ” Twitter‘ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanması durumunda kendi telefonumu üreteceğim” tabirlerine yer verdi. Wheeler, Musk’ın yanıtı akabinde Musk tarafından üretilecek telefon ile ilgili anket oluşturdu.

TWİTTER’A GENEL AF GELDİ

Ankete katılan 52.707 Twitter kullanısının yüzde 56.2’si, evet seçeneğini işaretledi. Hem Apple hem de Google, mağazalarındaki uygulamaların nefret yahut ayrımcı konuşma, zorbalık, taciz ve müstehcen içerik barındırmasını yasaklayan siyasetlere sahip.

ANLAŞMAZLIK DURMUNDA TWİTTER UYGULAMASI MAĞAZADAN KALDIRILABİLİR

Anlaşmazlık durumunda Apple ve Google’ın Twitter uygulamasını mağazalardan kaldıracağı iddia ediliyor. ABD Kongre Binası’na 6 Ocak’ta düzenlenen taarruzun akabinde, Apple ve Google, isyancıların aktifliği planlamasına yardımcı olma rolü nedeniyle Parler’ı uygulama mağazalarından kaldırdığını hatırlatmakta yarar var.

MUSK SONRASI KULLANICILAR TWİTTER’DAN KAÇIYOR

Reuters tarafından yayınlanan rapora nazaran, Twitter’ın en çok faal olan kullanıcılarının birçok platformdan Instagram ve TikTok’a geçti. Analistlere nazaran Musk, Twitter’daki etkin kullanıcı sayısını artırmak için toplumsal medya platformundan yasaklanan bireyleri affediyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji