Eczacıbaşı Bilişim, esnek ve inançlı bir hibrit bulut altyapısı için IBM’i seçti

IBM Power Systems’ın katkılarıyla Eczacıbaşı Bilişim, müşterileri için güçlü bir SAP HANA altyapısı sağlayarak operasyonlarında yüzde...

Eczacıbaşı Bilişim, esnek ve inançlı bir hibrit bulut altyapısı için IBM’i seçti

IBM Power Systems’ın katkılarıyla Eczacıbaşı Bilişim, müşterileri için güçlü bir SAP HANA altyapısı sağlayarak operasyonlarında yüzde 50 sürat artışı yakaladı ve güç tüketiminde yüzde 20 tasarruf elde etti.

Türkiye’de bilgi teknolojileri alanında uzun yıllardır kurumsal tecrübeye sahip olan Eczacıbaşı Bilişim, operasyonlarında IBM (NYSE: IBM) tarafından geliştirilen IBM Power Systems sunucu ve IBM FlashSystem data depolama tahlillerini devreye aldı. Eczacıbaşı Bilişim, IBM Altyapı eserleri sayesinde, başta SAP HANA ve öteki çeşitli iş yükleri olmak üzere, şirket kümesinin holding şirketlerine hizmet veren özel bulut altyapı tahlillerine süratli ve inançlı bir halde erişim sağlayabiliyor.

Entegrasyon sürecinden evvel performans, süreklilik, esnek büyüme ve eser teslim mühletleri bakımından zorluklarla karşılaşan Eczacıbaşı Bilişim; IBM Power Systems sayesinde operasyonlarında yüzde 50 sürat artışı yakaladı ve güç tüketiminde yüzde 20 tasarruf etti. 

Operasyonlarına IBM Power Systems’ı uygulayarak süratli ve kolay erişim sağlamayı hedefleyen Eczacıbaşı Bilişim, detaylı ve kullanımı kolay performans raporları ile sanal kaynakları çevrimiçi olarak düzenleme avantajını da elde etti. IBM Power Systems şirkete kapasite idaresi esnekliği sunarken, IBM FlashSystem tesirli bir bilgi depolama performansı ve data sıkıştırma oranı sağladı.

IBM Türkiye Donanım Satış Başkanı Alpay Özer, Eczacıbaşı Bilişim’le yapılan iş birliği hakkında şunları söyledi “Müşterimizin gereksinimlerinin anlaşılması bizim için en kıymetli önceliklerden biri. Bu bağlamda, Eczacıbaşı Bilişim’in tasarım, boyutlandırma ve heyetim etaplarının muvaffakiyetle tamamlanması bizi gururlandırıyor. IBM Power Systems sayesinde Eczacıbaşı Bilişim önemli bir performans avantajıyla müşterilerine yüksek erişimli ve esnek bir özel bulut platformu sağladı.

Eczacıbaşı Bilişim Yönetici Yöneticisi Barış Dönmez de entegrasyon hakkında şu sözleri kullandı: “IBM gereksinimlerimizi bilen ve genel olarak kusursuz müşteri tecrübesine odaklanan bir teknoloji tedarikçisi. Daha yüksek performans ve daha yüksek kullanım pahalarını hedefledik. Bu doğrultuda da IBM bize operasyonlarımızda Power Systems ve FlashSystem depolama tahlillerinden yararlanmamızı önerdi. Bu sayede bilgi merkezi maliyetlerini azaltmayı başardık.

Güvenilirliği sürdürülebilir bir formda en üst düzeye çıkaran IBM Power®; müşterilerin iş taleplerine daha süratli cevap vermesine ve dataların çekirdekten bulut ortamına kadar korunmasına yardımcı oluyor.  IBM Power® şirketlerin muhtaçlığı olan çevikliği sağlamak için meselesiz bir hibrit bulut tecrübesiyle, uygulamaları ve altyapıyı çağdaşlaştırmaya imkan veriyor.

IBM FlashSystem data depolama sistemleri, IBM HyperSwap teknolojisini kullanarak kesintiye neden olmayan data geçişi sağlıyor. Sistemler, birden çok flaş şoför seçeneğinin maliyet avantajlarından ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü, senkron/asenkron kopyalama ve 600’den fazla uygulama programlama arayüzü (API) özelliklerine sahip. IBM FlashSystem, artırılmış performans, ölçeklenebilirlik ve fonksiyonellik sağlayan; uygun fiyatlı, kesintisiz yükseltme yollarının da önünü açıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı