Düzce Belediyesi Engelsiz Yaşam Paneli Düzenledi

Düzce Belediyesi özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak maksadıyla yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Kent Kurulu...

Düzce Belediyesi Engelsiz Yaşam Paneli Düzenledi

Düzce Belediyesi özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak maksadıyla yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Kent Kurulu Bayan Meclisi Manisiz Hayat Çalışma Kümesi’nin teşebbüsüyle özel bireyler ve aileleri için “Engelsiz Hayat Paneli” düzenlendi.

Düzce Belediyesi engelli bireyler ile aileleri için toplumsal yaşama ahengi konusunda dayanak vermek emeliyle eğitim programı hazırladı. Manisiz Hayat Paneli ismiyle düzenlenen program özel çocukları olan ailelere değerli bilgiler aktarıldı. Panelde özel çocukların ailelerine de meskende bakım süreçlerinin desteklenmesi ve yaşadıkları özel periyotlarda STK’ların takviyesi anlatıldı.

Alanında uzman isimlerin, meskende bakım hususlarında ailelerin ruhsal ve sosyolojik tesirlerini pahalandırmak, paklık özbakım, mahremiyet ve manevi danışmanlık mevzularında bilgi aktardığı panelde meselelerin birlikte tahlile kavuşturulması konuşuldu.

Özel bireylerin meskende bakım süreci bahis başlığında; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yurdanur Dikmen, Sorun davranış gösteren özel bireylerin ailelerine tahlil teklifleri konusunda Uzm. Psk. Ersan Şimşek, Kabullenme süreci konusunda Psikolog ve Sosyolog Dr. Serap Hisli, Manevi danışmanlık hizmetlerinde engellilik ve manevi taraflarıyla danışmanlık konusunda Vilayet Vaizi Latif Saygın, İhmal ve istismarın önlenmesinde emniyetin örnek teşkil eden çalışmaları konusunda Komiser Dilara Didem Kılıç ile alanında uzman birçok isim iştirakçileri bilgilendirdi.

Panel sonunda Kent Kurulu Bayan Meclisi temsilcileri konuşmacılara teşekkür evrakı takdim etti. – DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sıhhat