Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi satılığa çıktı! Hisse başına 60 euro istiyor

Microsoft, Sony, Rockstar Games üzere dev görüntü oyun şirketleri ile yarışan Fransız görüntü oyun geliştiricisi...

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi satılığa çıktı! Hisse başına 60 euro istiyor

Microsoft, Sony, Rockstar Games üzere dev görüntü oyun şirketleri ile yarışan Fransız görüntü oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft‘un birçok talibi bulunuyor, fakat pay adedi 49 dolardan talep görürken şirketin satılması için gereken asgarî pay adedi açıklandı.

PAY BAŞINA EN AZ 60 EURO İSTENİYOR

Geçtiğimiz aylarda birçok görüntü oyun şirketi büyük şirketler tarafından alınırken Fransız görüntü oyun geliştiricisi Ubisoft da satılığa açık olduğunu bildirdi. Şirket, pay adedi başına asgarî 60 euro bandında ödeme bekliyor.

UBISOFT PAYLARI ARTIŞA GEÇTİ

Temmuz 2018 tarihinde pay adedi 102,95 euroya kadar çıkan Ubisoft, bir yıldan kısa bir müddet sonra büyük bir düşüş yaşayarak yüzde 50 kıymet kaybetti. Düşüş sonrası iki senede yüzde 50’lik artışa geçti ama payları tekrardan 49 euroya kadar geriledi. Satın alım haberleri sonrası ise paylar yavaştan artışa geçti.

KIYMETLİ YAPILARA İMZA ATTI

Oyun bölümünün dev isimleri ortasında bulunan Ubisoft, Assassin’s Creed, Far Cry, Rainbow Six Siege, Watch Dogs, The Crew üzere birçok değerli yapıya imzasını attı. Ubisoft’un Electronic Arts ile kısmi iştirakinin bulunmasının yanı sıra tekrar de bağımsız olarak çalışmaktadır.