Dolar 13,83, euro da 15,62 liradan haftayı kapattı

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi nedeniyle dolar ve eurodaki dalgalanma devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi...

Dolar 13,83, euro da 15,62  liradan haftayı kapattı

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi nedeniyle dolar ve eurodaki dalgalanma devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi nedeniyle dün 14,62 düzeylerine kadar yükselen dolar haftayı 13,83’ten, dün 16,33 TL’ye kadar çıkan euro ise haftayı 15,62 düzeyinden kapattı.

NOTO’NUN UKRAYNA’YA ASKER GÖNDERMESİNİ İLAN ETMESİ TESİRLİ OLDU

Dün 14,62 düzeylerine kadar yükselen dolar kuru, yaptırımların hafif kalması ve NATO’nun Ukrayna’ya asker göndermeyeceğini ilan etmesinin akabinde 14 lira düzeylerine geriledi.

DXY ENDEKSİ DE 96,81 DÜZEYLERİNE GERİLEDİ

Yaptırım ve NATO açıklamalarının akabinde doların global para üniteleri karşısındaki gücünü gösteren DXY endeksi de dün yükseldiği 97,71 düzeyinden 96,81 düzeylerine geriledi.


BORSA DÜNKÜ KAYBINI GİDEREMEDİ

Dün sert kayıpların yaşandığı Borsa İstanbul, global piyasalardaki toparlanma uğraşına paralel halde prim kaydetti. BIST 100 endeksinde gün içi yükseliş yüzde 6’yı aştı. Fakat bu toparlanma dünkü yüzde 9’luk kaybı karşılamadı.

EN ÇOK SATIŞ GÖREN ENDEKSLERİN BAŞINDA ULAŞTIRMA VAR

Ukrayna krizi hasebiyle en çok satış gören endekslerin başında gelen ulaştırma endeksinde günlük yükseliş yüzde 7’yi aşarken bankacılık endeksi yüzde 4, sanayi endeksi ise yüzde 6 prim kaydetti.

BIST 50’DE AÇIĞA SATIŞA ÜST ADIM KURALI

BIST 50 endeksinde yer alan hisselere dün uygulanan açığa satış süreçlerinde üst adım kuralı bugünkü seansta da devam etti.