Doç. Dr. Türk, milletlerarası kongrelerde EÜ’yü temsil etti

Başarılı akademisyen alanındaki kongrelere konuşmacı olarak davet edilen birinci Türk diş tabibi oldu Ege Üniversitesinin...

Başarılı akademisyen alanındaki kongrelere konuşmacı olarak davet edilen birinci Türk diş tabibi oldu

Ege Üniversitesinin alanlarında uzman akademisyenleri, yurt dışında katıldıkları etkinlikler ve aldıkları misyonlarla üniversiteyi en uygun halde temsil etmeye devam ediyor. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Kısmı öğretim üyesi Doç. Dr. Tuğba Türk; Mısır, Hindistan ve İtalya’da diş hekimliği alanında düzenlenen değerli kongrelere davet edilerek bu kongrelerde ana konuşmacı olan birinci Türk diş tabibi oldu.

Başarılı akademisyeni tebrik eden EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, “Doç. Dr. Tuğba Türk hocamız, dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen ve diş hekimliği alanında ehemmiyete sahip etkinliklere konuşmacı olarak davet edilerek üniversitemizi ve fakültemizi başarılı bir halde temsil etti. Kendisini kutluyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.

Uluslararası kongrelerde muvaffakiyetle temsil ediyor

Çalışma alanlarının rejeneratif tedaviler ve diş kök hücreleri olduğunu söyleyen Doç. Dr. Tuğba Türk, “ Mısır’ın Kahire kentinde Mısır Diş Tabipleri Birliği tarafından düzenlenen Memleketler arası Diş Hekimliği kongresine konuşmacı olarak katıldıktan sonra Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde bu yıl 30’uncusu gerçekleşen Memleketler arası Endodonti Kongresine katılarak ‘Rejeneratif Endodonti’ konusunda bir konuşma yaptım. Bu kongreye davet edilen birinci Türk bilim insanı oldum. Daha sonra, alanında dünyanın önde gelen derneklerinden olan İtalyan Endodonti Derneğinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlendiği milletlerarası bilimsel kongreye ana konuşmacı olarak Türkiye’den davet edilen birinci bilim insanı olma gururunu yaşadım. Burada gerçekleştirdiğim ‘Rejeneratif Endodonti ve Diş Kök Hücreleri’ bahisli konuşmam çok ilgi gördü. Aktiflikte, rejeneratif endodonti konusunda iki ülke ortasında iş birliği ve projeler yapmak için birinci adımlar atıldı. Böylesine milletlerarası etkinliklerde üniversitemi ve ülkemi temsil etmekten gurur duydum, diye konuştu.

“Farklı ülkelerde konuk öğretim üyesi olarak ders veriyor”

Başarılı akademisyen Doç. Dr. Tuğba Turk, İtalya La Sapienza (Rome) Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Brüksel De Libre Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde rejeneratif endodonti ve diş kök hücreleri mevzularında konuk öğretim üyesi olarak ders veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı