Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Bahçeli’ye verdiği karşılıklarla gündemden düşmeyen Galip Aykaç’a Şok Marketler’den tepki! İstifaya çağırdılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Zincir marketlerle ilgili denetimleri sıkılaştıracağız” açıklamasına, “Üretimde maliyet enflasyonu var. Maliyet enflasyonuna eğilmediğimiz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Bahçeli’ye verdiği karşılıklarla gündemden düşmeyen Galip Aykaç’a Şok Marketler’den tepki! İstifaya çağırdılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Zincir marketlerle ilgili denetimleri sıkılaştıracağız” açıklamasına, “Üretimde maliyet enflasyonu var. Maliyet enflasyonuna eğilmediğimiz sürece bu konuşmalar spekülatif” kelamlarıyla karşılık veren Besin Perakendecileri Derneği Lideri ve BİM Marketleri İcra Heyeti Üyesi Galip Aykaç, MHP Önderi Devlet Bahçeli’yle de polemik yaşamıştı. Bahçeli’nin, “Sürekli artırım yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibatlarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum” kelamlarına, Galip Aykaç, “FETÖ örgütü ile bizi tehdit eden parti önderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin hoş insanları sizlerin palavralarına hiçbir halde prestij etmediler” diye cevap vermişti.

TARTIŞMALARA ŞOK MARKETLER DE DAHİL OLDU

Tartışmalar her gün alevlenirken, Galip Aykaç’a son darbe hiç beklemediği yerden geldi. Dalın değerli temsilcilerinden olan ŞOK Marketler İdare Konseyi yaptığı yazılı açıklamada, Galip Aykaç’ın kelam konusu açıklamaları Besin Perakendecileri Derneği’nin bilgisi dışında yaptığını belirtti.

“AÇIKLAMALARLA İLGİLİ DERNEK BİLGİLENDİRİLMEDİ”

Açıklamada, “BİM İcra Konseyi üyesi ve Besin Perakendecileri Derneği Lideri Sn. Galip Aykaç, 30 Kasım 2022 tarihinde basına açık bir toplantıda birtakım açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalar öncesinde, basın açıklaması yapılacağı ve açıklamanın içeriği hakkında Besin Perakendecileri Derneği tarafından rastgele bir İdare Şurası kararı alınmamış ve rastgele bir ön bilgilendirme yapılmamıştır” tabirlerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Bahçeli'ye verdiği karşılıklarla gündemden düşmeyen Galip Aykaç'a Şok Marketler'den tepki! İstifaya çağırdılar - 04/12/2022

“GALİP AYKAÇ’IN AÇIKLAMALARI NEDENİYLE ZAN ALTINDA KALDIK”

Galip Aykaç’ın dernekteki vazifesinden istifa etmesi gerektiğini, istifa gerçekleşene kadar dernekte alınacak kararların şirketlerini bağlamayacağını belirten ŞOK Marketler İdare Konseyi, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Galip Aykaç tarafından yapılan açıklamalar, bu haksız hücumlara karşı kamuoyunu hakikat bilgilendirmekten fazla amacını aşarak fiyat artışı tartışmalarının siyasi düzleme çekilmesine taban hazırlamıştır. Bu açıklamalar nedeniyle Şirketimiz ve Derneğimiz zan altında kalmış, bilhassa ticaretimize yönelik haksız ve ölçüsüz atakların maalesef artmasına sebebiyet vermiştir.

“GALİP AYKAÇ VAZİFEDEN AYRILMALI”

Şok Marketler İdare Heyeti olarak; yapılan bu açıklamaları üslup ve biçim açısından tasvip etmediğimizi tarafınıza bildiririz. Bu nedenle Sn. Galip Aykaç’ın dernek başkanlığı vazifesinde daha fazla kalması dalın ve hepimizin temsil edildiği derneğimize ziyan vereceğinden, kendisinin bu vazifeden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız.

“AYRILANA KADAR ALINACAK KARARLAR ŞİRKETİMİZİ BAĞLAMAZ”

Ayrılma süreci tamamlanana kadar Şok Marketler olarak dernek faaliyet ve toplantılarına süresiz olarak katılmayacağımızı ve alınacak kararların Şirketimizi bağlamayacağını beyan ederiz. Bu süreçte kendisi tarafından Şirketimizi ve Derneğimizi bağlayacak rastgele bir açıklama yapmamasını kıymetle rica ederiz”