Telegram, Twitter’daki Anonim Bir Kullanıcının Şok İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı

Twitter’da @adyingnobody adlı bir kullanıcı, içinde kripto fenomenleri ve alandaki önde gelen yatırımcıların dahil olduğu...

Telegram, Twitter’daki Anonim Bir Kullanıcının Şok İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı

Twitter’da @adyingnobody adlı bir kullanıcı, içinde kripto fenomenleri ve alandaki önde gelen yatırımcıların dahil olduğu bir dizi suçu açıklayacağını iddia eden uzun bir tweet dizisi paylaştı. Telegram yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaların “bir dolandırıcılığın tüm özelliklerini taşıdığını” söyledi.

Twitter’daki @adyingnobody adlı anonim bir kullanıcının iddiaları kripto topluluğunda ses getirdi. Uzun bir tweet dizisi paylaşan kullanıcı, Telegram’daki bir açıktan yararlanarak 100 GB’dan fazla mesaj indirdiğini ve bu mesajların kripto dünyasının önde gelen isimlerine, projelerine ve fenomenlerine ait olduğunu söyledi. Mesajlarda ise tecavüzden suikasta kadar çok geniş bir yelpazede suçların olduğunu öne sürdü.

İfşayı aşamalı bir şekilde gerçekleştireceğini söyleyen kullanıcı ayrıca hangi türden mesajları hangi tarihlerde yayımlayacağına kadar pek çok detay paylaştı.

Telegram Açıklama Yaptı

Telegram’dan bir sözcü konu hakkında açıklama yaptı ve söz konusu olayın bir dolandırıcılığın tüm ayırt edici özelliklerine sahip olduğunu söyledi. Şirket ayrıca tweet dizisinin insanların özel anahtarları çalan bazı kötü amaçlı yazılımları indirmesini amaçlıyor olabileceğini söyledi.