Bursada Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi mezuniyet töreni

BURSA IŞIKLAR JANDARMA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU KOMUTANLIĞI'NDA, JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK AKADEMİSİ (JSGA) ASTSUBAY EĞİTİM MERKEZİ'NDEKİ (ASEM) EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 349 ÖĞRENCİ İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ.

Bursada Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi mezuniyet töreni

Bursa Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı’nda, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Astsubay Eğitim Merkezi’ndeki (ASEM) eğitimlerini başarıyla tamamlayan 349 öğrenci için tören düzenlendi.


Okulun yerleşkesinde, 349 öğrenci için düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende protokol üyelerinin konuşmaları ve mezun olan askerlerinin okuduğu şiirlerinden ardından Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı tören ekranlara yansıtıldı.


Eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun 349 astsubay adayının yeminiyle devam eden törende, öğrencilere diplomaları verildi. Mezun olan öğrencilerin yakınlarının da katıldığı program, mezuniyet kütüğüne dönem birincisinin plaket çakmasıyla ve iki törenin de eş zamanlı tamamlanmasıyla sona erdi.