Buca’da Klasik Otomobil Festivali düzenlendi

Buca Belediyesi‘nin mesken sahipliğinde gerçekleştirilen Klasik Araba Şenliği, Türkiye’nin dört bir yanından gelen araba tutkunlarını...

Buca’da Klasik Otomobil Festivali düzenlendi

Buca Belediyesi‘nin mesken sahipliğinde gerçekleştirilen Klasik Araba Şenliği, Türkiye’nin dört bir yanından gelen araba tutkunlarını Buca’da buluşturdu.

Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR ve İzmir Klasik Arabacılar Derneği (İZKOD) iş birliği ile hayata geçirilen Klasik Araba Şenliği, Buca Gölet Tesisleri’nde başladı. İki gün boyunca sürecek şenliğe İzmir’in yanı sıra Türkiye’nin pek çok bölgesinden otomobilsever iştirak sağladı. Yaklaşık 130 klasik aracın yer aldığı şenliğe Bucalılar ve İzmirliler ağır ilgi gösterdi.

On yıl ortanın akabinde tekrar gerçekleştirilen şenliğe mesken sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirten Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, “Üretildikleri periyotlarda trafiğin göz bebeği olmuş birbirinden hoş 130 araç, şenliğimizin konuğu oldu. Buca’da uzun bir ortadan sonra tekrar bu tertibi gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Bugün bizleri bu pahalı klasiklerle buluşturan araç sahiplerine ve şenliğimize iştirak sağlayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Araba