Bu 4 Altcoin Yeni Ortaklıklar Duyurdu: LINK de Listede!

Bu hafta, Chainlink (LINK) ve Aptos üzere Web3 odaklı altcoin projelerinden yeni paydaşlık haberleri geldi....

Bu 4 Altcoin Yeni Ortaklıklar Duyurdu: LINK de Listede!

Bu hafta, Chainlink (LINK) ve Aptos üzere Web3 odaklı altcoin projelerinden yeni paydaşlık haberleri geldi. Sıcak bir gelişmede, Çin’in bilişim şirketi devi Tencent, 100.000 dolar kadar ödül havuzunu duyuruyor.

İşte haftanın öne çıkan altcoin paydaşlık ve yatırım haberleri

Tencent ve Chainlink (LINK) ortaklığı

Çin merkezli bilişim şirketi Tencent, Chainlink (LINK) ile Web3 ekosistemine yönelik yeni bir paydaşlık kurdu. İkili, inançlı altyapı hizmetiyle Web3’ü destekleyecek. Bu sayede bu teknoloji üzerinde “daha inançlı, sağlam ve güçlü özelliklere sahip uygulamaların” oluşturulması planlanıyor.

https://twitter.com/chainlink/status/1663909326770012160

Resmi duyuruya nazaran, paydaşlığın bir modülü olarak Tencent Cloud, ChainlinkBUILD projelerine aşağıdakiler dahil çeşitli avantajlar sağlayacak:

  • Tencent Cloud hizmetleri için 10.000 dolar kıymetinde varsayılan kuponlar ve 100.000 dolar kıymetinde ek kupon alma fırsatı
  • Tencent Cloud International Marketplace’te öncelikli eser ve hizmet listesi
  • Tencent Cloud Web3 ağ oluşturma fırsatlarına, web seminerlerine ve aktifliklerine katılmak için erken davetler

Aptos Network ve QuickNode işbirliği

Bir başka paydaşlık haberinde Aptos Network, QuickNode platformunda yayınlandı. Grup, “Aptos Network’ün “QuickNode’un 21. dayanaklı Blockchain protokolü olarak” eklendiğini duyurdu.

Aptos’u ekosistemlerine ekleyerek QuickNode, “Aptos ağındaki geliştiricilerin Web 3. 0’ı öbür önde gelen ağlara daha yüksek süreç suratları ve daha düşük fiyatlarla kitlesel benimsemeye yaklaştırmasına yardımcı olacak.”

https://twitter.com/Aptos_Network/status/1661403652278587393

Magic 52 milyon dolarlık fon topladı

Web2 cüzdan sağlayıcısı Magic, yakın tarihli fonlama çeşidinde 52 milyon doları garanti altına aldı. Finansman çeşidi, PayPal Ventures liderlidekinde gerçekleşti. Yatırımcılar ortasında Cherubic, Synchrony, KX, Northzone ve Volt Capital yer aldı.

Bu fon ile Magic, bilhassa kurumsal kullanıma hazır eser paketini genişletecek. Ayrıyeten, Web3 teknolojisinin benimsenmesini kolaylaştırma uğraşlarını destekleyecek. Bununla birlikte proje, farklı coğrafik pazarlarda daha geniş Web3 benimsenmesini kolaylaştırmak hedefiyle Avrupa Birliği (AB) ve Asya-Pasifik (APAC) bölgelerindeki entegrasyonunu güçlendirmeyi planlıyor.

https://twitter.com/magic_labs/status/1663909048922537987

PayPal Ventures’ın ortağı olan Alan Du, Magic’in kullanıcı dostu tahlilinin Web3’ün benimsenmesini sağlamadaki ehemmiyetini vurguluyor. Magic, şirketlerin milyonlarca kullanıcıya ve Web3’e yeni gelenlere ulaşmasına imkan tanıyan bir cüzdan hizmeti sağlar. Bu sayede, global markalar için çeşitli kullanım durumlarını desteklemeyi amaçlıyor.

Centbee ve nChain işbirliği

Güney Afrika merkezli fonksiyonel kripto para cüzdan tahlili Centbee, Blockchain ödeme tekliflerini düzgünleştirmek için Blockchain teknoloji şirketi nChain ile paydaşlık kurdu.

Ortaklık sayesinde Centbee’nin teknik grubu, BSV Blockchain ve öteki hizmetlerde uzmanlaşmış nChain yazılım geliştirme takımı ile birlikte çalışacak. Özünde, işbirliği, nChain’in BSV Blockchain teknolojisi anlayışından yararlanarak Centbee’nin teknik maharetlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

https://twitter.com/nChainGlobal/status/1662019233415299073

Son olarak, kurumsal hibrit Blockchain tahlili XDC Network, SBI VC Trade ile iştirakini duyurdu. Kriptokoin.com olarak ikilinin Japon pazarındaki planlarına bu yazıda yer verdik.