Bir Sonraki Büyük Kripto Çılgınlığı Bu mu? Binance de Tutuyor!

Kripto para dünyasında, benzersizlik ve enderlik çok aranan özellikler. Bu noktada herkes tam bir coin...

Bir Sonraki Büyük Kripto Çılgınlığı Bu mu? Binance de Tutuyor!

Kripto para dünyasında, benzersizlik ve enderlik çok aranan özellikler. Bu noktada herkes tam bir coin alamaz. Bu nedenle özel satoshiler bir sonraki büyük çılgınlık olacak üzere. Detaylara bakalım.

Kripto çılgınlığı

5 Haziran’da Ordinals influencer ve geliştiricisi “Leonidas”, merkezi borsaların büyük ölçülerde Bitcoin tuttuğunu açıkladı. Sonuç olarak, bu ender satoshilere de erişebilecekler. Leonidas “CEX’ler ve madencilik havuzları birer birer uyanacak. Az satoshi piyasasının büyük kısmını denetim ettiklerini fark edecekler. Bu hareket daha yeni başladı.” diyor. Ord.io, Binance soğuk cüzdan adresinin tüm kripto para BTC’lerin %1,28’ine, yani 24,8 trilyon satoshiye sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bu toplamın üçü “nadir” ve 12.394’ü “nadir olmayan” olarak kabul ediliyor.

bir sonraki buyuk kripto cilginligi bu mu binance de tutuyor 0 3Ki6YT4AClose up photo of bitcoin crypto currency in dark

Diğer taraftan bahisle ilgili olarak, kripto para Bitcoin yatırımcısı “Trevor.btc” bir yorum yapıyor. Ona nazaran Binance harekete geçmeden evvel Ender Satoshilerin avlanması gerektiğini söz ediyor. Öbür taraftan borsalar ve madenciler bir kere yetiştiklerinde Ender Satoshileri mutlaka monopollerine alacaklarını vurguluyor.  Bitcoin Ordinals protokolünün yaratıcısı Casey Rodarmor da özel satoshileri tanımlamak için bir usul öneriyor. Kripto para Bitcoin evrimindeki doğal, evvelden programlanmış olayları kullanıyor. Buna nazaran bu olayların “ilk” satoshi’sinin bir isim ve enderlik statüsü aldığını belirtiyor.

Kategorilerde neler var?

Bu kategoriler Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary ve Mythic’ten oluşuyor. Ayrıyeten “Rodarmor Rarity Index” olarak isimlendiriliyor. Bir bloğun birinci satoshi’si “nadir” olarak sınıflandırılır. Ayrıyeten, her zorluk ayarlamasının birinci satoshi’si, yaklaşık 2.016 blok, “nadir” olarak kabul edilir. 1,26 trilyon satoshiden biri ender durumda. Rodarmor’a nazaran epik satoshi her yarılanma devrinden sonraki birinci satoshi, efsanevi satoshi ise her altı yarılanmada bir gerçekleşen her ‘döngünün’ birincisidir. Efsanevi Satoshi, Satoshi Nakamoto’nun kendisi tarafından yaratılan harcanamaz genesis satoshi’dir. Birinci kripto para Bitcoin pizza süreçlerinde kullanılan satoshiler üzere öteki bedel ölçüleri de var.

bir sonraki buyuk kripto cilginligi bu mu binance de tutuyor 1 J5mUvFZr

Trevor.btc, az satoshi avının çoktan başladığını söyledi. Profesyonel Satoshi Avcıları, borsalara ileri geri büyük ölçülerde kripto para BTC göndererek ve akabinde BTC’nin ender satoshi içerip içermediğini denetim ederek Ender Satoshileri arıyor. Öteki taraftan 4 Haziran’da Bitcoin Ordinals protokolü 0.6.0 sürümüne yükseltildi. Kriptokoin.com olarak baktığımızda yükseltme, daha evvel geçersiz yahut “lanetli” olan kimi yazıt tiplerinin indekslenmesine imkan tanıyor. 71.000’den fazla ‘lanetli’ yazıt negatif bir sıra numarası içeriyor. Protokol daha evvel bunları tanımıyor ve sınıflandırmıyordu.