Başkan Ekinci İle Hürriyet Mahallesi Yenileniyor

Ana caddeleri asfaltlanarak modern hale gelen Viranşehir’in Hürriyet Mahallesi’nde, ara sokaklar da Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatıyla kilitli parke taşıyla yenilenecek. Çalışmaların yapılacağı sokaklarda bozuk ve deforme olan parke taşları, iş makineleri ile kaldırılmaya başlandı.

Başkan Ekinci İle Hürriyet Mahallesi Yenileniyor

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin büyük önem verdiği Hürriyet Mahallesi’nin Cadde ve sokakları sil baştan yenileniyor. Altyapı çalışmalarının bitmesi ile birlikte caddeleri sıcak asfaltla buluşan Hürriyet Mahallesi’nde, bu kez ara sokaklar için harekete geçildi. Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Salih Ekinci’nin talimatları doğrultusunda Hürriyet Mahallesi’ndeki bozulan ara sokakların tümünü kilitli parke taşıyla yenileyecek.

130 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞENECEK

Bozuk yol sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam eden ekipler, çalışmaların yapılacağı sokaklarda bozuk ve deforme olan parke taşlarını iş makineleri ile kaldırmaya başladı. Çalışmalarını plan ve program doğrultusunda sürdüren ekipler, Hürriyet Mahallesi’nde toplamda 130 bin metrekare kilitli parke taşı döşeyecek.

BAŞKAN EKİNCİ: VATANDAŞLARDAN SABIR İSTEDİ

Hürriyet Mahallesi’nde yapılacak çalışmalarla yolların daha modern hale geleceğini ve bu çalışmalar için vatandaşlardan sabırlı olmalarını isteyen Başkan Ekinci, “ŞUSKİ ve DEDAŞ kazısı nedeniyle Hürriyet Mahallesi’nde büyük tahribat oluştu, bunun farkındayız. Caddelerimizi sıcak asfaltla modern bir hale getirdik. Ara sokaklarımızı da kilitli parke taşıyla yenileyeceğiz. Şimdiden Hürriyet Mahallesi sakinlerine hayırlı olsun diyorum, sabırları için de tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.