Bahçeli isim vermeden İmamoğlu’na yüklendi: Kar yağınca balığa gidenler, elbette geldikleri gibi gidecekler

Mhp önderi Bahçeli, İstanbul‘un fethinin 569. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen merasimler...

Bahçeli isim vermeden İmamoğlu’na yüklendi: Kar yağınca balığa gidenler, elbette geldikleri gibi gidecekler

Mhp önderi Bahçeli, İstanbul‘un fethinin 569. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen merasimler kapsamında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu biçimde:

Selam olsun sana yedi zirveli İstanbul. Gıpta edilecek bugünkü coşku sağanağıyla emin olun gurur duyuyorum. Fetih onuru bağımsızlık ve beka onurumuzdur. Minareleri şehadet parmağı üzere İstanbul övünç madalyamızdır. Dünyanın en büyük Türk İslam kentine yapılan her hizmet dua rahmetidir.

“TARİHİN NABIZ ATIŞI HER YERDEN DUYULMAKTA”

Merhum Hocamız Süheyl Ünver’in tabiriyle söylersek “İnsan bahtiyar olmak isterse İstanbul’u ihmal etmemelidir” İstanbul’un Fethinin 569. yılında, hem Fethin hem Atatürk Millet Bahçesi’nin birinci fidan dikim merasiminde olmaktan gurur duyuyorum. Minareleri şahadet parmağı üzere gökkubeye uzanan İstanbul onurumuzdur. İstanbul’un manevi sureti maddi suretiyle iç içe geçmiştir. İstanbul mukadderat iştirakin kalpgahıdır. Tarihin nabız atışı her yerden işitilmektedir.

“MİLLET BAHÇESİ HAYALLERİ BULUŞTURACAK”

İnsan bu dünyada bahtiyar olmak isterse İstanbul’u ihmal etmemelidir. Memnuniyetle ediyorum ki uzun yıllar hasretin ve vuslatın buluşma noktası olan Atatürk Havalimanı yeşil bir örtüyle kaplanacaktır. Günün yorgunluğu, stersi bu vesile ile tasfiye edilecektir. 145 bin 500 ağacın dikilmesi beşere hürmetin sonucudur. Millet Bahçesi gönülleri, umutları ve hayalleri buluşturacaktır.

“YIKIM YOK, İHYA VE İNŞA VAR”

Bize nazaran, millet bahçesi kucaklaşmanın adresidir. Müflis siyasetçilerin estirdiği palavra rüzgarının tam bilakis burada yıkım yoktur. Heba edilmiş miras yoktur. İstanbullu kardeşlerimizi feraha kavuşturacak ihya ve inşa faaliyeti vardır. Atatürk isminin silinmesi kimsenin aklına gelmemiştir.

“GEZİ’DE DENEDİLER YANITINI ALDILAR”

“YOLUMUZ KIZILELMA”

15 Temmuz’da üzerimize geldiler, Türk milletinin haşmetiyle ezildiler, yenildiler. Hangi tuzağı kurarlarsa kursunlar, İstanbul’u teslim alamazlar. Yolumuz Kızılelma’dır. Türkiye’nin geleceğini zillet değil Cumhur inşa edecektir. Yabancıların boyunduruğu altına girenler istikbalimize ambargo koyamayacaktır. Bunların gayesi dayanak değil köstektir. Hakikatin sesini bastıramazlar. Halkın iradesini batıramazlar. Hiçbir vatandaşın bugünkü dramına bakarak ecdat yadigarı bu kutsal toprakların sahipsiz olduğunu zannetmesin.

İMAMOĞLU’NA REAKSİYON

Kar yağınca balığa gidenler, demokratik hesap vakti gelince İstanbullu kardeşlerimizin tokadını yiyecekler, elbette geldikleri üzere gidecekler. Atatürk Havalimanı’ndan yeni bir ‘Gezi’ çıkarmak istediler. İftira siyaseti kaybetmeye mahkumdur. Atatürk Havalimanı için hareket yapanlar mahcup olacak.