Efes Tatbikatı 2022: Efes Tatbikatı nedir? Efes Tatbikatı nerede? İşte Efes Tatbikatı görüntüleri!

Efes Tatbikatı 2022 nerede olduğu ve katılan ülkeler merak edilirken Efes Tatbikatı imajları kamuoyu ile...

Efes Tatbikatı 2022: Efes Tatbikatı nedir? Efes Tatbikatı nerede? İşte Efes Tatbikatı görüntüleri!

Efes Tatbikatı 2022 nerede olduğu ve katılan ülkeler merak edilirken Efes Tatbikatı imajları kamuoyu ile paylaşıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük planlı tatbikatlarından Efes-2022 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı’nın seçkin gözlemci günü başladı. Pekala,Efes Tatbikatı nedir? Efes Tatbikatı nerede? İşte Efes Tatbikatı 2022 görüntüleri!

EFES TATBİKATI 2022

İzmir’in Seferihisar ilçesindeki Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi’nde gerçekleştirilen Efes-2022 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetleri devam ediyor. TSK’nın en büyük planlı tatbikatına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılırken, Türk Ordusu dosta itimat, düşmana dehşet saldı.

Seferihisar ilçesindeki Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi’nde gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da izlediği tatbikatı Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra 10’dan fazla ülkenin savunma bakanı ve genelkurmay liderleri ile TSK komuta kademesi takip ediyor.

Çıkarma gemilerinin faaliyetleri ve öteki unsurlarca belirlenen gayelerin tam isabetle vurulmasıyla tamamlandı.

Seçkin gözlemci günü faaliyetlerinin ikinci kısmı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beraberinde MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ile tatbikat alanına gelmesinin akabinde başladı.

Adnan Menderes Havalimanı’nda Ulusal Savunma Bakanı Akar ve öbür yetkililer tarafından karşılanan Erdoğan’ın Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi’ne “uçan kale” olarak nitelendiren CH-47 Chinook helikopteri ile gelmesiyle tatbikat alanındaki göndere Cumhurbaşkanlığı forsu çekildi.

Tatbikatı takip edeceği 2 numaralı müşahede yerine gelişinde merasim mangasını selamlayan Erdoğan, daha sonra müşahede yerine geçti.

Üzerinde “Cumhurbaşkanlığı forsu” bulunan lacivert mont giyen, Efes 2022 yazılı şapka takan Erdoğan, burada tatbikatı izleyen konuk savunma bakanları ve genelkurmay liderleri ile bir mühlet sohbet etti.

Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever’in tatbikata ait verdiği brifingin akabinde tatbikat kapsamında maksatlar Türk Silahlı Kuvvetleri ögeleri tarafından vurulmaya başlandı. İşte tatbikattan nefes kesen imgeler. Kaynak: AA