Annesinin öptüğü küçük kız hastanelik oldu! 2 gün içinde kocaman oldu

Amerikalı anne, kızının yanağından öptüğünde başlarına gelecekleri varsayım bile edemezdi. Jaime Lippold, dört yaşındaki kızı...

Annesinin öptüğü küçük kız hastanelik oldu! 2 gün içinde kocaman oldu

Amerikalı anne, kızının yanağından öptüğünde başlarına gelecekleri varsayım bile edemezdi. Jaime Lippold, dört yaşındaki kızı Aubree’nin yanağında oluşan leke hakkında birinci başlarda endişelenecek bir şey olmadığını düşündü. Kısa müddette büyümeye başlayan ve enfeksiyon karşısında panik olan bayan, kızını hastaneye götürdü.

Ağrılı ve enfeksiyonlu göründüğü için kısa müddette günlük olarak büyümeye başladı. Küçük kıza hastanede herpes simpleks virüsü olan HSV-1 teşhisi kondu. Bir uçuk tipi olan bu virüs, annesi kızını öptüğü için ortaya çıkmıştı.

Lakin ebeveyn, yanaktan kolay bir öpücüğün kızı için bu türlü bir enfeksiyona neden olacağını bilmiyordu. Leke ortaya çıktığı birinci andan itibaren iki gün içinde kocaman olmuştu. Annesinin dudağındaki küçük uçuk, kızın 4 gün hastanede kalmasına neden oldu.

Anne, kendi toplumsal medya hesabından paylaşım yaparak, “Tam olarak güzelleşmeyen bir uçuğum olduğu için virüsü yüzündeki küçük bir sivilce yoluyla ona bulaştırdım.”

Sebebin kendisi olduğunu öğrenmenin yıkıcı olduğunu söyledi. Şanssız anne, herkesin bu hususta dikkatli olması gerektiği istikametinde ihtarda bulundu.