Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı Şampiyon Oldu

Turkcell Bayan Futbol Muhteşem Ligi play-off finalinde Fenerbahçe Petrol Ofisi’ni uzatma kısmı sonunda 4-2 yenen...

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Kadın Futbol Takımı Şampiyon Oldu

Turkcell Bayan Futbol Muhteşem Ligi play-off finalinde Fenerbahçe Petrol Ofisi’ni uzatma kısmı sonunda 4-2 yenen Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET, şampiyonluk kupasını aldı.

Alsancak Mustafa Denizli Stadı’ndaki müsabakanın akabinde sevinç yaşayan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’li atletler, coşkularını kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarıyla paylaştı.

Sahada oluşturulan platformda yapılan merasimde maçın hakemlerine plaket, finalist Fenerbahçe Petrol Ofisi’ne şilt, futbolcularına ve teknik heyetine madalya verildi.

Fenerbahçeli oyuncuların ve taraftarların alkışlarıyla platforma çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’li futbolcular, birinci evvel madalyalarını aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Lider Vekili Nüket Küçükel Ezberci ile Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, şampiyonluk kupasını merasime kedisiyle çıkan Selda Akgöz ve Daria Apanashchenko’ya verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’li futbolcular daha sonra kupayı kaldırdı.

Erkan: “Kadınların toplumsal hayatta daha güçlü temsiline inanıyoruz”

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yaptığı açıklamada, 20 yıldır Türk sporunun her alanında var olmaya ihtimam gösterdiklerini bildirdi.

Kadın futboluna verdikleri takviyeden ötürü keyifli olduklarını belirten Erkan, şunları kaydetti:

“Bu doğrultuda fırsat eşitliğine, bayanların toplumsal hayatta daha güçlü temsiline inanıyoruz. Her alanda yürüttüğümüz ‘Toplumsal Eşitlik Hareketi’ ile bayanların sporda da varlığını güçlendirmek için dayanaklarımızı sürdürüyoruz. Onların muvaffakiyetlerini görmek hepimizi gururlandırıyor. Dönem boyunca bayan futbolcuların vermiş olduğu gayretten ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Turkcell Bayan Futbol Harika Ligi’nde finale kalan iki grubu da tebrik ediyor, Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET’i şampiyonluk muvaffakiyetinden ötürü gönülden kutluyorum.”

Kaynak: AA / Spor