AK Partili Mahir Ünal, ellerindeki verilere göre CHP’nin oy oranını söyledi: Yukarısı olmuyor

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Anket şirketlerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri de...

AK Partili Mahir Ünal, ellerindeki verilere göre CHP’nin oy oranını söyledi: Yukarısı olmuyor

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Anket şirketlerinin yanı sıra siyasi parti temsilcileri de ellerindeki bilgilere nazaran açıklamalarda bulunuyor. AK Parti Küme Başkanvekili Yetenekli Ünal da CHP’nin oy oranına ait savda bulundu.

“ANKETLER YALNIZCA FİKİR VERİR”

“CHP’NİN OYU YÜZDE 24-25 BANDINDA”

Ünal, kelamlarını şöyle sürdürdü: “CHP seçmenine baktığımızda; rasyonel tercih modeliyle oy verme davranışı göstermiyor. Bunu nereden biliyoruz? CHP’de, seçmenin oyu yüzde 24-25 bandında, ne olursa olsun karar değiştirmiyor olması kimlik temelli bir oy verme davranışı olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki süreçte bu kış, rasyonel tercih modeline nazaran oy veren seçmenin kararlarında çok büyük bir tesir oluşturacak.” değerlendirmesinde bulundu.

“AK PARTİ OYLARINI YÜKSELTTİ”

Mahir Ünal, son 5 ayda AK Parti’nin, oylarının yükseldiğine dikkat çekerek, “Bu 6’lı masanın ortaya rastgele bir şey koyamamış olması, tekrar kendi içlerinde bir ahenk yakalamamış olmaları ve vatandaşın, ‘daha kendi ilgilerini yönetemeyenler, ülkeyi nasıl yönetecekler?’ algısına sahip olmaya başlaması karşı tarafta önemli bir erime ortaya koymaya başladı ki bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye ölçeğinde son 20 yılda ortaya koyduğu tahlil kapasitesi bugün artık global ölçekte işlemeye başladı. Yani tahıl krizinden esir askerlerin mübadelesine kadar bir çok hususta dünya artık Recep Tayyip Erdoğan’ın, tahlilci liderliğini takdir ediyor, tebrik ediyor. Türkiye’nin dış siyasette ortaya koyduğu bu performans içeride de en çok muhtaçlık duyulan inanç hissini pekiştiriyor” biçiminde konuştu.