AĞAÇ

Orta okuldayken bir öğretmenim bir ağacın 70 kişiye oksijen verebildiğini söylemişti. Düşünebiliyor musunuz sadece bir ağaç 70 kişiye nefes olabiliyor ve bir ağacın yanması ya da kesilmesi de 70 kişinin nefesinin kesilmesine sebep oluyor. Bunları yapanlar da yani ağaçların yok olmasına sebep olanlar da malesef ki o ağaçlar sayesinde yaşayabilen nefes alabilen insancıklar. Bunu yapanlar her kim olursa olsun teröristtir bu kişilere insan demek bile insanlık fıtratına bir hakarettir. Ağaçlar sadece insanlık için değil bütün bir varlık için gereklidir eğer ki ağaç sayısı azalırsa bu birçok varlığın son bulmasına sebep olacaktır ve bu son bulma çok zorlu süreçlerden geçerek oluşacaktır. Ağaç olmazsa; iklim değişir, yağmur yağmaz, yağmur yağmazsa su olmaz, bitki, sebze ve meyve olmaz. Bunlar da olmazsa hiçbir varlık yaşayamaz. Ormanlar yanarken sadece ağaçlar değil ekosisteme büyük katkısı olan arılar da yanmakta ve arıların azalması ya da yok olması demek Dünya'nın yavaş yavaş son bulması demektir. Bütün bunlara sebep olanlar bir kez daha söylemeliyim ki insan olamaz. Orman yangınları son birkaç gündür başta Türkiye milleti olmak üzere bütün bir dünyayı derin üzüntüye sokmuştur. Hem görüntü olarak ağaçların ve doğanın yok olması hem de insanların ve diğer varlıkların çektikleri sıkıntılar bizleri daha da fazla üzmektedir. Umarım tüm bu sıkıntılar en yakın zamanda son bulur ve bir daha yaşanmaz. Toplum olarak güçlü durup bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıp dua etmeliyiz ve bu tarifi zor sıkıntıları yaşayanlara destek olmalıyız. Doğa hayattır ve eğer bizler doğaya zarar verirsek hayatımızda bizlere zarar vererek yok olmamıza sebep olacaktır. Doğa her şeydir... Saygı ve selamlarımla... 

AĞAÇ

Orta okuldayken bir öğretmenim bir ağacın 70 kişiye oksijen verebildiğini söylemişti. Düşünebiliyor musunuz sadece bir ağaç 70 kişiye nefes olabiliyor ve bir ağacın yanması ya da kesilmesi de 70 kişinin nefesinin kesilmesine sebep oluyor. Bunları yapanlar da yani ağaçların yok olmasına sebep olanlar da malesef ki o ağaçlar sayesinde yaşayabilen nefes alabilen insancıklar.
Bunu yapanlar her kim olursa olsun teröristtir bu kişilere insan demek bile insanlık fıtratına bir hakarettir.
Ağaçlar sadece insanlık için değil bütün bir varlık için gereklidir eğer ki ağaç sayısı azalırsa bu birçok varlığın son bulmasına sebep olacaktır ve bu son bulma çok zorlu süreçlerden geçerek oluşacaktır. Ağaç olmazsa; iklim değişir, yağmur yağmaz, yağmur yağmazsa su olmaz, bitki, sebze ve meyve olmaz. Bunlar da olmazsa hiçbir varlık yaşayamaz.
Ormanlar yanarken sadece ağaçlar değil ekosisteme büyük katkısı olan arılar da yanmakta ve arıların azalması ya da yok olması demek Dünya'nın yavaş yavaş son bulması demektir. Bütün bunlara sebep olanlar bir kez daha söylemeliyim ki insan olamaz.
Orman yangınları son birkaç gündür başta Türkiye milleti olmak üzere bütün bir dünyayı derin üzüntüye sokmuştur. Hem görüntü olarak ağaçların ve doğanın yok olması hem de insanların ve diğer varlıkların çektikleri sıkıntılar bizleri daha da fazla üzmektedir.
Umarım tüm bu sıkıntılar en yakın zamanda son bulur ve bir daha yaşanmaz. Toplum olarak güçlü durup bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıp dua etmeliyiz ve bu tarifi zor sıkıntıları yaşayanlara destek olmalıyız.
Doğa hayattır ve eğer bizler doğaya zarar verirsek hayatımızda bizlere zarar vererek yok olmamıza sebep olacaktır.
Doğa her şeydir...
Saygı ve selamlarımla...