Zeytinburnu Belediyesi 132 Personel ve 35 İş Makinasıyla Yardım ve Kurtarma Çalışmalarına Destek Veriyor

Deprem felaketinin çabucak akabinde akredite çalışanı ile birlikte bölgeye yardıma koşan Zeytinburnu Belediyesi, 132 çalışanıyla...

Zeytinburnu Belediyesi 132 Personel ve 35 İş Makinasıyla Yardım ve Kurtarma Çalışmalarına Destek Veriyor

Deprem felaketinin çabucak akabinde akredite çalışanı ile birlikte bölgeye yardıma koşan Zeytinburnu Belediyesi, 132 çalışanıyla birlikte arama kurtarma misyonunu muvaffakiyetle yürütürken, depremzedelere de bugüne kadar 76 tır besin ve lojistik yardımında bulundu.

Zeytinburnu Belediyesi sarsıntı bölgesine dayanak vermeye devam ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntı felaketinin çabucak akabinde, felaketten büyük ölçüde etkilenen Gaziantep Nurdağı ve Hatay’a yardıma koşan Zeytinburnu Belediyesi, bölgede 132 işçisiyle arama kurtarma ve yardım çalışmalarına dayanak veriyor. Gaziantep Nurdağı’na 23 adet çeşitli özelliklerde iş makinası ve 112 adet işçi dayanak verirken, Hatay merkezde ise 12 adet iş makinası ve 20 işçi zelzele bölgesinde vazife yapıyor.

ARAMA KURTARMA, SICAK YEMEK VE YARDIM DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı akredite Arama Kurtarma grubu ZAK bugüne kadar iki enkazdan toplam 14 kişiyi canlı çıkarmayı başardı. Kurtarma çalışmalarının yanı sıra, Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gereksinimlere yönelik hayat alanları kuran Zeytinburnu Belediyesi, burada; günlük 6 bin bireye kadar sıcak yemek hizmeti veren taşınabilir mutfak tırı, çeşitli özelliklerde iş makinaları ve portatif wc üzere hizmetlere bölgeye dayanağını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında, Zeytinburnu Belediyesi’nden gelen 76 tır besin ve lojistik gereci de gereksinim sahiplerine ulaştırılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı