Yeni denetim üniteli Concept Nyx ile düzey atlamaya hazır olun!

Geçtiğimiz yıl, Dell Technologies’in Tecrübe İnovasyonu stüdyolarında misyon alan özel bir takım, oyun seanslarını zahmetsizce...

Yeni denetim üniteli Concept Nyx ile düzey atlamaya hazır olun!

Geçtiğimiz yıl, Dell Technologies’in Tecrübe İnovasyonu stüdyolarında misyon alan özel bir takım, oyun seanslarını zahmetsizce oyuncuların meskenlerine taşıyabilmeleri için birden fazla aygıt ve ekranda oyun kütüphanelerine kolay erişim sağlayan ve bir uç oyun konsepti olan Concept Nyx’in tanıtımını yaparak PC oyun tecrübesinde ezberleri bozdu. Bu yıl birebir grup, oyun kütüphanelerinizi her zamankinden daha erişilebilir hâle getirebilmeniz için yeni bir adım daha attı.

Hepsine hükmedecek bir denetim ünitesi   

Bir eser değil konsept olarak tanıtılan Nyx, geleceğin oyun tecrübelerini bugüne taşıyor. Birinci bakışta sıradan bir oyun kumandası üzere görünse de, şahsileştirilmiş ayarları ve içeriği parmaklarınızın ucuna taşıyan bu kumanda, alışılagelmiş PC oyun kumandalarının ötesinde pek çok özelliğe sahip. O denli ki kullanıcılar, akıllı parmak izi okuyucuyla anında Guild Wars 2’ye girebiliyor ve kumandayı rastgele bir aygıta yahut ekrana hakikat tutarak akışa oradan devam edebiliyor. Bunlardan rastgele birini tercih etmeyen kullanıcılar, ilişkiyi kendi sesleri aracılığıyla da kurabiliyor. Concept Nyx, oyun içerisindeki tecrübeye de yeni bir boyut kazandırıyor. Oyuncunun tercihlerine nazaran uyarlanabilen haptikler (dokunsal duyular) ve otomatik ayarlanan değişken dirençli başparmak çubukları güçlü bir dokunsal tecrübe imkanı sunuyor. Concept Nyx ayrıyeten, daha fazla ön düğme seçeneğine imkan veren kaydırma düğmeleri, kolay gezinme ve silah atış suratı için yenilikçi kaydırma tekerlekleri, özelleştirilebilir denetimlere anında erişim için akıllı  dokunmatik yüzey de sunuyor. Tüm bu özellikler, ayarlar menüsüne girmeye gerek kalmadan oyuna devam edilmesini kolaylaştırıyor. Örneğin kaydırma tekerlerine süratlice dokunularak oyun içerisindeki envanterler ortasında basitçe geçiş yapabiliyor. Kumanda, tamamen özelleştirilebilir akıllı ekran denetlemeleri sayesinde oyuncuları düğme – envanter eşleşmesini hatırlama sıkıntısından de kurtarıyor. 

Çekişme değil paylaşma zamanı!

Concept Nyx’te bulunan dâhili Wi-Fi ilişkisi, oyuncuların kolaylıkla çoklu misyon yapabileceği ve sezgisel bölünmüş ekranlarda iletileşme uygulamalarını, e-postaları, sinemaları yahut oyunları görüntülemesine imkan tanıyor. Ayrıca düzgünleştirilmiş denetim paneli sayesinde oyuncular, arkadaşlarının ne oynadığını kolay kolay görebiliyor ve oyunlarına süratlice erişebiliyor. Dell Technologies, oyun tecrübesini aileler için de uygunlaştırmak için çalışıyor. Ebeveynler ve yeni kuşak oyuncular ortasındaki paylaşımı güçlendirmeyi amaçlayan şirket, Concept Nyx’te ebeveynlerin çocuklarını izlemelerine, onlara katılmalarına ve onlarla etkileşime girmelerine imkan tanıyacak birtakım yenilikçi ebeveyn araçları ve gösterge panoları da sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı