Valorant Val 7 hatası nedir? Nasıl çözülür?

Riot Games‘in Valorant dayanak kısmında Val 7 yanılgısı için oturum hizmetine bağlanılamama yanlışı manasına gelmektedir....

Valorant Val 7 hatası nedir? Nasıl çözülür?

Riot Games‘in Valorant dayanak kısmında Val 7 yanılgısı için oturum hizmetine bağlanılamama yanlışı manasına gelmektedir. Pekala, Valorant Val 7 kusuru nedir? Nasıl çözülür? İşte ayrıntılar…

VAL 7 YANILGISI NEDİR?

Riot Games, Val 7 yanılgısının tahlili olarak bu açıklamada bulundu: “Hesabın askıya alınmış olabilir. Detaylı bilgi için lütfen e-postanı denetim et. Sorun, platform kaynaklı olabilir. Detaylı bilgi için VALORANT Discord’unu ve Dayanak Sitesi duyurularını denetim etmeyi unutma.”

VALORANT VAL 7 YANLIŞI ÇÖZÜMÜ

  1. Bilgisayarınızda arama kısmına CMD yazın ve çalıştırın
  2. Açılan Komut İstemi’ne “ping 1.1.1.1” kodunu girin ve tamam diyin
  3. İşlem tamamlandıktan sonra ise “Ping 8.8.8.8” kodunu girin ve tamam diyin
    (İki ping kıymetlerini de girdikten sonra Asgarî, Maximum ve Average ping kıymetlerini öğrenmemiz gerekir. Hangisi ping kodunda MS bedeli daha düşükse o ping kodunu seçiniz 1.1.1.1 yahut 8.8.8.8)
  4. CMD’yi kapatınız ve bilgisayarda arama yerine “Ağ Bağlantıları
  5. Kullandığınız ağa çift tıkladıktan sonra özellikler kısmına tıklayınız ve Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)
  6. Açılan yeni sekmede “Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan” seçeneğini işaretleyip hangi ping adresiniz daha düşükse onu yazınız. Ben 8.8.8.8 / 8.8.4.4 olarak girdim, sizin ping değerinizde oburu düşük ise 1.1.1.1 / 1.1.4.4 olarak yazınız.
  7. İşlem tamamlandı oyuna girebilirsiniz. Şayet hala yanılgı almaya devam ediyorsanız Valorant destek takımından yardım alınız.