Vali Şimşek: “SBTÜ güzel işler başaracak”

SİVAS VALİSİ DR. YILMAZ ŞİMŞEK, SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET KUL’A İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU.

Vali Şimşek: “SBTÜ güzel işler başaracak”

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’a iade-i ziyarette bulunan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, “Üniversitemizin bundan sonra da daha güzel işler başaracağına ve daha iyi yerlere ulaşacağına inanıyorum” dedi.


Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’a iade-i ziyarette bulundu. Üniversitenin akademik birim yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyaret çerçevesinde, Rektör Kul, SBTÜ’nün kuruluş süreci ve mevcut durumuna ilişkin bilgilendirme sunumu yaptı.


Ziyarete ilişkin bir değerlendirme yapan Vali Şimşek ise, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde güçlü bir kadro ve iyi bir ekip var. Akademik personelin büyük bölümünün yurt dışı deneyime sahip olması da önemli bir kazanım. Kısa zaman içerisinde büyük yol kat eden Üniversitemizin bundan sonra da daha güzel işler başaracağına ve daha iyi yerlere ulaşacağına inanıyorum.” dedi.