Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı Milyonlarca Yürekle Birlikte 6. Yaşını Kutluyor

Teknoloji geliştiren bir Türkiye amacıyla milyonlarca insanın hayatına dokunan Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı 6. yaşını kutluyor. Daha...

Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı Milyonlarca Yürekle Birlikte 6. Yaşını Kutluyor

Teknoloji geliştiren bir Türkiye amacıyla milyonlarca insanın hayatına dokunan Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı 6. yaşını kutluyor. Daha düzgün bir dünya için memleketler arası alanlarda Türkiye’nin kelam sahibi olması, ekonomik ve insani açıdan gelişmiş toplumlar ortasında yerini alması, özgün, yerli ve ulusal teknoloji atağını gerçekleştirmesi için genç teşebbüsçü ve profesyoneller tarafından kurulan T3 Vakfı başarılı ve örnek çalışmalarıyla büyümeye devam ediyor.

Yetenekli gençlerin ve her yaştan insanın teknoloji geliştirme sürecine katkı sağlayan T3 Vakfı kurulduğu günden bu yana ziyaretçi sayısı bakımından dünyanın en büyük şenliği TEKNOFEST başta olmak üzere, 81 vilayette yüzbinlerce öğrenciye hizmet veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Bilim Türkiye projesindeki farklı bilim atölyeleri, Bilim Merkezleri, Keşif Yerleşkeleri, Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı, Deneyap Kart Projesi, istekli programları, T3 Teşebbüs Merkezi ve Take Off Teşebbüs Tepesi üzere pek çok projeyi muvaffakiyetle yürütüyor. Yetenekli gençlere ve her yaş kümesinden insanlara fırsat alanları oluşturarak, onlara eğitim veren; teknoloji alanında girişimcilik kültürünün gelişmesine ve bütün bu alanlarda yapılacak bilimsel çalışmalara katkıda bulunan T3 Vakfı, Türkiye’nin bu alanda yetişmiş insan kapasitesini artırmaya ve toplumun tamamında farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Stratejik kıymete sahip, yüksek katma bedelli ve global rekabet şartları yeterince ulusal ve özgün olarak üretilmesi öncelikli olan eser, sistem ve bileşenlerin üretilmesine dönük teşebbüs, araştırma-geliştirme, proje ve faaliyetleri yapan T3 Vakfı, birebir vakitte bu çalışmaları destekliyor.

TEKNOFEST, DENEYAP Teknoloji Atölyeleri, Bilim Türkiye, Keşif Yerleşkeleri, Bilim Merkezleri, Burs Programları, Take Off Teşebbüs Zirvesi…

Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı; milyonlarca kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliğini paydaş kurumlarıyla birlikte, Ulusal Teknoloji Atağı maksatları doğrultusunda; Birincisi 2018’de gerçekleştirilen ve 2022 yılında 150 bin ekip başvurusu ve 600 binin üzerinde yarışmacı başvurusu ile 2022 yılında kendi rekorunu kırdı. 2023 yılında ise, müracaatları devam eden müsabakaları olmakla birlikte, grup müracaatlarında 330 bin ve yarışmacı müracaatlarında 1 milyonu geçen bir sayıya ulaşmış durumda. Teknofest,  bu mühlet zarfında İstanbul, Gaziantep ve Samsun merkezli olmak tüm Türkiye’de ve yurt dışında birinci kere de Azerbaycan’da gençler, teşebbüsçüler ve teknoloji meraklılarıyla buluştu. 81 vilayette bulunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere fiyatsız olarak bilimsel usuller ile hazırlanan altyapısı ile çok özel eğitim imkânları sundu.  Keşif yerleşkeleri ve Bilim Türkiye projesinin atölyelerinde binlerce genci hayallerine giden yolda destekleyen T3 Vakfı, Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı ve çeşitli eğitim programları ile de maddi manevi gençlerin yanında yer aldı.  T3 Teşebbüs Merkezi ve Take Off Teşebbüs Tepesi ile hem ülkemizdeki hem de dünyanın dört bir yanındaki parlak teşebbüsleri destekleyen T3 Vakfı, yürütmekte olduğu proje ve çalışmalarıyla, Türkiye’nin Ulusal Teknoloji Atılımını gerçekleştirmesine yönelik katkı sağlamaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı