Türkiye Hayat Emeklilik’ten Öncü Bir Adım: BES Birikim Hediyesi

Türkiye Hayat Emeklilik, uçtan uca dijital olarak tasarlanan “BES Birikim Hediyesi” hizmetiyle armağan kültürüne yeni...

Türkiye Hayat Emeklilik’ten Öncü Bir Adım: BES Birikim Hediyesi

Türkiye Hayat Emeklilik, uçtan uca dijital olarak tasarlanan “BES Birikim Hediyesi” hizmetiyle armağan kültürüne yeni bir boyut kazandırıyor. Bu yenilikçi uygulama ile düğün, doğum, doğum günü, mezuniyet, bayram üzere özel günlerde Türkiye Sigorta Müşteri Platformu‘nda oluşturulan QR kod yahut ödeme linki üzerinden, BES Birikim İkramı gönderilebiliyor.

Türkiye Hayat Emeklilik yurt içi tasarrufların artırılmasına katkı sunma, Ferdi Emeklilik Sistemini kolaylaştırma ve daha geniş kitleler tarafından kullanılmasını sağlamak maksadıyla hayata geçirdiği BES Birikim İkramı hizmeti ile çok daha kalıcı ve manalı bir ikram alternatifini tüm Türkiye’ye sunuyor.

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, hediyeleşmeyi seven bir toplum olarak, BES Birikim İkramı hizmetinin bu hoş kültürümüzü daha da manalı bir hale getireceğine dikkat çekerek: “Dünyada benzerine az rastlanır cömertlikte bir Ferdi Emeklilik Sistemimiz var. Ekonomimizin itimat ve istikrar içerisinde büyümesini temin etmek üzere yurt içi tasarruflarının yükseltilmesi gayesiyle Devletimiz, BES sistemi içerisinde yapılan tasarruflara yüzde 30’u kadar dayanak veriyor. Sistemin tabana yayılması ve tasarruf birtakımın yükseltilmesi emeliyle daha evvel 18 yaş altı çocuk ve gençlerin de sisteme girebilmesinin önü açılmıştı. İkram ek katkı hissesi gönderilmesine imkân tanıyan düzenlemenin de hayata geçirilmesiyle sistemin tabana yayılmasında kıymetli bir fırsat daha elde edilmiş oldu. Dünyada devletin de katkı verdiği ve günden güne pahalanan diğer bir ikram yok. Hediyeleşmeyi seven bir toplum olarak, BES Birikim Armağanı ile sevdiklerimizin geleceğine her gün pahalanan manalı bir katkı sunabiliriz” dedi.

Sürecin esnekliği ve kolaylığına da vurgu yapan Türkmen, “Süreç uçtan uca dijital olarak yürütülüyor. Mukavele sahibi iştirakçi, Türkiye Sigorta Müşteri Platformu’muzdan hediye gönderilmesini istediği mukavelesini seçip, link yahut QR kod üreterek bunu paylaşabiliyor. Örneğin düğün davetiyesine bu QR kodu ekleyebiliyor ya da çocuğunun uzakta olan ve doğum gününde armağan göndermek isteyen dedesi, anneannesi, babaannesi, amcası, teyzesi yahut dayısı ile linki paylaşabiliyor. Gerekli tüm denetimler dijital olarak sağlanıp, 1 dakika içinde armağan gönderenin tebrik ya da temenni iletilerini da içerecek biçimde ek katkı hissesi gönderilmesi sağlanıyor. Hem gönderene hem mukavele sahibine SMS ve e-posta ile gerekli bildirimler yapılıyor. Alınan armağanlar ve detayları taşınabilir uygulamadan da takip edilebiliyor” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı