Togg, yenilikçi finansal hizmetlerini Paycell altyapısıyla sunacak

Türkiye’nin global teknoloji markaları birlikte yola çıkıyor Togg ve Paycell, yenilikçi finansal hizmetler konusunda stratejik...

Togg, yenilikçi finansal hizmetlerini Paycell altyapısıyla sunacak

Türkiye’nin global teknoloji markaları birlikte yola çıkıyor

Togg ve Paycell, yenilikçi finansal hizmetler konusunda stratejik iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Togg’un mobilite tahlillerine Paycell’in yenilikçi ödeme sistemleri ve dijital finansal tahlilleri entegre edilecek. Kullanıcılar, seyir halindeyken bile ödeme süreçlerini ‘Togg Cüzdan’ ile yaparken, kredi ve sigorta hizmetlerinden kolay ve inançlı bir halde yararlanabilecek. Ayrıyeten mutabakatla Togg ve Paycell blok zinciri tabanlı yeni jenerasyon dijital varlık teknolojileri konusunda da güçlerini birleştirecekler.

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren global teknoloji markası Togg ile kolay ödeme tahlilleri ve finansal hizmetleriyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran yeni jenerasyon ödeme platformu Paycell, taşınabilir ödeme alanında iş birliğine gitti. Togg, iş birliği kapsamında dijital ekosisteminde kullanıcılarına sunacağı tüm ödeme hizmetlerini Paycell’in güçlü ve dinamik altyapısıyla sağlayacak. Togg kullanıcıları, Paycell’in sağladığı elektronik cüzdan, kart saklama ve sanal pos altyapısı sayesinde, tekrar mobilite kesiminde bir birinci olan kendi ‘Togg Cüzdan’larını oluşturarak, seyir halindeyken bile Togg’un mutabakatlı üye iş yerlerinin eser, servis ve hizmetlerini satın alabilecek. Ayrıyeten kullanıcılar, Togg’un navigasyon sistemi üzerinden kelam konusu iş yerlerinde ve elektrikli araç şarj istasyonlarında ödemelerini araçtan inmeye gerek kalmadan basitçe yapabilecek.

“Bir arabadan daha fazlası amacımızı gerçekleştiriyoruz”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, iş birliğiyle blok zinciri tabanlı yeni jenerasyon dijital varlıklar konusunda da Paycell ile güçlerini birleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Kullanıcıyı odağa alarak iş geliştiriyor, yeni ömür alanı haline gelen Togg akıllı cihazımızda kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Arabadan fazlası kısmını da kullanıcıya yaşatacağımız bu mobilite tecrübesi oluşturuyor. Bu iş birliğini uçtan uca kesintisiz kullanıcı tecrübesi maksadımızı gerçekleştirmede kıymetli kilometre taşlarından biri olarak görüyoruz. Birebir vakitte Paycell üzere bir teknoloji şirketiyle yaptığımız paydaşlık, mobilite ekosisteminin çekirdeğinin kurulması yolunda da pahalı bir adımı oluşturuyor.”

“Paycell ve Togg iş birliğiyle yerli teknoloji geliştirme gücü de birleşti”

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz daiş birliğiyle ilgili, “Türkiye, dijital dünyadaki değişimlere çok süratli biçimde adapte oluyor, biz de yatırımlarımızı, sunduğumuz hizmet ve eserlerdeki çeşitliliği dijitalleşme odağıyla ele alıyoruz. Paycell ile bilhassa mobilite dikeyine techfin platform tahlilleri ile liderlik ediyoruz. Tüketiciler artık tek bir sistem ve platform üzerinden amaç alana yönelik pek çok süreç yapabilmek istiyor. Bu noktada dala yönelik geliştirdiğimiz dijital tahlillerle kullanıcılarımızla temas noktalarımızı artırmaya odaklıyız. Bugün Paycell ve Togg iş birliğiyle yerli üretimin ve teknolojilerimizin gücü de birleşti. Türkiye’nin inovasyondaki iki büyük gücü olarak bugünün ve geleceğin teknolojik tahlillerini hayata geçiriyoruz. Kullanıcılarımız arabaya bağlı navigasyon sistemleriyle entegre olan dijital cüzdan, kart saklama ve sanal POS üzere yerli inovasyon ve süratli finans tahlillerimizle inançlı ve kolay alışveriş yapabilecek. Ayrıyeten block zincir tabanlı dijital varlık platformunu da Paycell Teknoloji’nin geliştirdiği altyapıyla sunabileceğiz. Paycell olarak, tüm finansal gereksinimlere tek bir uygulamadan erişim vizyonuyla sunduğumuz hizmetlerimizi yeni iş birlikleriyle, inovatif eser ve servislerle çeşitlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı