SÜ ile Bahri Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. METİN AKSOY İLE SUDAN BAHRİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ HATİM RAHAMTALLA ARASINDA ÖĞRENCİ/AKADEMİSYEN DEĞİŞİMİ, ARAŞTIRMA, EĞİTİM VE TEKNOLOJİ ALANINDA BİLGİ PAYLAŞIMI, ORTAK YAYIN VE KONFERANS DÜZENLEMEYE YÖNELİK BAŞLIKLARI İÇEREN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

SÜ ile Bahri Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Sudan Bahri Üniversitesi arasında Öğrenci/akademisyen değişimi, araştırma, eğitim ve teknoloji alanında bilgi paylaşımı, ortak yayın ve konferans düzenlemeye yönelik başlıkları içeren iş birliği protokolü imzalandı.


Sudan Bahri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hatim Rahamtalla Mohamed Ahmed, Genel Sekreter Abubakar Mohamed Osman Adam ve Özel Kalem Müdürü Afif Mohamedali Mustafa Serag ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında iş birliği protokolü de imzalandı.


Protokol imza töreninde konuşan SÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Bahri Üniversitesi ile birlikte önemli bir protokole imza atıyoruz. Selçuk Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya önem veriyoruz ve katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Hem uluslararası öğrenci sayımızın artırılmasını hem de diğer üniversitelerle iş birliği oranının fazlalaştırılması için gayret ediyoruz. Bahri Üniversitesi de Sudan’ın en köklü üniversitelerden biri. Akademik değişim programları başta olmak üzere öğrenci programları, ortak araştırmalar gibi birçok alanı kapsayan iş birliği protokolünü imzaladık. Ümit ediyorum, bundan sonraki süreçte iki üniversitenin iş birliği ile birçok projeye imza atacağız. Her iki kurumumuza da hayırlı olsun” dedi.