Şanlıurfa'da Çeyrek asırdır süren gelenek

33 yıldır hayırseverlerin destekleriyle Şanlıurfa’da dar gelirli ailelere yönelik yardımda bulunan Şanlıurfa Aşevi Derneği Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini unutmadı.

Şanlıurfa'da Çeyrek asırdır süren gelenek

Vali Salih Ayhan, çeyrek asırdır hayırseverlerin destekleriyle Şanlıurfa'da dar gelirli ailelere yönelik yardımlarda bulunan Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret etti.

Aşevinde sürdürülen çalışmalar hakkında Aşevi yetkilisi Ali Topal'dan bilgi alan Vali Ayhan, yardım almaya gelen ihtiyaç sahibi vatandaşlarla sohbet ederek Ramazan-ı şeriflerini tebrik etti. Aşevine iftariyeliklerini almaya gelen vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali Ayhan aşevinden sıcak yemek almaya gelen ihtiyaç sahibi vatandaşların sefer taslarını sıcak yemekle doldurdu.

Kentte yaklaşık 33 yıldan bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşan Şanlıurfa Aşevi Derneği, bu Ramazan ayında da yardımlarını sürdürüyor.

Şanlıurfa'da 1993 yılında gönüllü vatandaşlar tarafından kurulan ve o günden bu yana yardımlarına devam eden Şanlıurfa Aşevi Derneği, günlük yaklaşık olarak bin aileye sıcak yemek yardımı yapıyor.

Dernek, yemek yardımının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere bot, mont, kazak gibi giyecekler de dağıtıyor.

Vali Salih Ayhan,” 33 yıldır kaynayan kazanlar kaynamaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına büyük emek veren Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret ettim.Hemşehrilerimizin bu güzel hizmete desteklerinden dolayı teşekkür ederim”dedi.