Şanlıurfa ney eşliğinde çiğköfteli doğum günü

Şanlıurfa’da 8. Yaşına giren Muhammed Yusuf Çelik ney eşliğinde çiğ köfteli doğum günü kutlaması yapıldı.

Şanlıurfa ney eşliğinde çiğköfteli doğum günü
Şanlıurfa'da 8 yaşına giren çocuk Babası ve arkadaşları tarafından hazırlanan sürpriz doğum gününde ney dinletisi ve yaş pasta yerine çiğ köftenin üzerine konulan mumlara üfledi.
Şanlıurfa’da 8 yaşına giren Muhammed Yusuf Çelik için Baba Muharrem Çelik, aile ve arkadaşları tarafından farklı bir doğum günü kutlaması hazırlandı. Muhammed Yusuf için sürpriz doğum günü partisi hazırlamak isteyen Baba Muharrem Çelik Program Neyzen Recai Aslan ve öğrencilerinden yardım istedi. Ney dinletisi ve Baba Muharrem Çelik’in çiğ köfte yoğurmasıyla başladı. Çiğ köfte tabağına mumları yerleştirerek Muhammed Yusuf'un doğum günü kutlandı. Evlerinde kutlanan doğum günü kutlama programına Çelik ailesi ve yakın akrabaları katıldı.
Baba Muharrem Çelik doğum günü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: ‘’Üç aylara girdiğimiz bugünlerde özellikle de Şanlıurfa'nın İslam Turizm Başkenti olması münasebetiyle oğluma manevi bir doğum günü kutlama programı yapmak istedim, ailem de bu fikrime çok sıcak baktı.’’ dedi.
Urfa’nın tanıtılması hususunda çiğ köftenin yeri özeldir. Bu yüzden çiğ köfte ile kutlamak istediğini belirtti. Baba Çelik daha önce de kızı Dilara için konuk evinde çiğ köfteli doğum günü kutladığını söyleyip diğer çocuklarına da benzeri programlar yaptığını söyledi.
Anne İsmet Nur Çelik ise çocuklarımızı kendi değer yargılarımızla yetiştirmek bunun için de ailece bu tür programları önemsediğini söyleyip ‘’Bizlere Allah'ın emaneti olan çocuklarımızı kendi değerlerimizce yetiştirmemiz gerekir’’ dedi. Anne İsmet Nur: ‘’Allah çocuğu olmayan ailelere de böyle güzel çocuklar nasip etsin’’ duaları ile sözlerini bitirdi. Doğum günü programına katılan misafirler de programı oldukça beğendiklerini söylediler. Muhammed Yusuf'un arkadaşları da doğum günü programına katılarak Muhammed Yusuf’un yeni yaşını kutladılar.