Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı Çifte Şampiyonluk Kupasını Başkana Hediye Etti

Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Grubu, kazandıkları ikili şampiyonluk kupasını, Şahinbey Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu’na armağan...

Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı Çifte Şampiyonluk Kupasını Başkana Hediye Etti

Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Grubu, kazandıkları ikili şampiyonluk kupasını, Şahinbey Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu’na armağan etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, döneme tüm kulvarlarda şampiyonluk parolası ile başlayan Şahinbey Ampute Futbol Ekibi, hem Türkiye Kupası’nı hem de Muhteşem Lig Şampiyonluk Kupası’nı kazandı.

Mavi beyazlı grup kazandığı ikili kupayı Şahinbey Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu’na makamında ziyaret ederek ikram etti.

Aynı vakitte Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Kadro Kulübü Onursal Lideri olan Tahmazoğlu, ekibi kutlayarak, şunları aktardı:

“Şahinbey Belediyesi olarak sporu ve spor yapanları destekliyoruz. Spor yapmak insanı genç ve zinde meblağ. Bu bağlamda yapmış olduğumuz spor tesislerinin yanı sıra spor yapmak isteyenlere ikram etmiş olduğumuz eşofmanlar, tişörtler, spor ayakkabıları ve spor materyalleri ile sporu tabana yaymak için büyük bir uğraş içerisindeyiz. Engelli kardeşlerimizden oluşturduğumuz Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Ekibimiz her yıl yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Bu yıl 6 Şubat zelzelesini yaşamış olmamıza karşın grubumuz hem Türkiye Kupası’nı, hem de Ampute Muhteşem Lig Kupası’nı kazanarak kentimizin ve ilçemizin yüzünü güldürdü. Bu yıl 26 maçta, 22 galibiyet, 4 beraberlik alarak 129 gol atıp kalesinde 13 gol görerek 70 puan ile ligi namağlup şampiyon olarak tamamlamıştır. Grubumuz aldığı başarılarla ligde değerli bir yerde bulunuyor. Aldığı galibiyetler de bunun en hoş ispatı. Grubumuzun 1 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 3 harika lig, 4 Türkiye Kupası şampiyonluğu var. Grubumuzu canı gönülden kutluyorum. Muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

Şahinbey Ampute Futbol Ekibi Antrenörü Fatih Karakuş, yorucu bir dönem sonunda şampiyonluk ipini göğüslediklerini belirterek “Takım halinde alanda olduğumuz her an şampiyonluk için uğraş ettik. Bu mantalite ile savaştık ve karşılığını aldık. Yorucu bir dönemdi lakin sonu hoş oldu. Şampiyonluk yolunda bizlerden hiçbir vakit dayanaklarını esirgemeyen Onursal Liderimiz Mehmet Tahmazoğlu’na ve Kulüp Liderimiz Cuma Güzel’e çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Kaynak: AA / İsimsiz Günebakan – Spor