Realme 11 Pro serisi Çin dışına açılıyor

Realme 11 Pro ve 11 Pro+ geçtiğimiz hafta Çin’de gözler önüne çıkmıştı. Bu iki telefon...

Realme 11 Pro serisi Çin dışına açılıyor

Realme 11 Pro ve 11 Pro+ geçtiğimiz hafta Çin’de gözler önüne çıkmıştı. Bu iki telefon haziran ayında dünyaya açılacak. Bu uluslararası açılım planına Realme’nin pazar payının en yüksek olduğu ülke olan Hindistan da dahil. 11 Pro serisinin küresel lansmanı için tanıtım çalışmalarına başlayan Realme, odak noktasına 11 Pro+’ın 200 megapiksel çözünürlüklü Samsung ISOCELL HP3 sensörüne sahip ana kamerasını yerleştiriyor.

200 megapiksel Samsung ISOCELL HP3, sensör içi 2x/4x kayıpsız zoom desteğine sahip. Realme’den verilen bilgiye göre, bu sayede “farklı odak segmentlerinde aynı sayıda gerçek piksel elde etmek için sensörün farklı görüntü modları arasında geçiş yapması mümkün oluyor ve böylece çekim kompozisyonu mesafeden bağımsız olarak daha özgür hâle geliyor.”

Realme 11 Pro modelleri farklı kamera özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor

Serinin üyeleri Süper Grup Portre ve Tek Çekim gibi kamera özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Pro+ modelde ise Lonely Planet iş birliğiyle hazırlanan Lonely Planet filtreleri bulunuyor. Pro modellerle birlikte tanıtılan standart Realme 11’in ne zaman Çin dışında piyasaya çıkacağı ise belirsizliğini koruyor.

Realme 11 Pro ve Pro+ benzer cihazlar olsalar da, kameraları ve şarj hızlarıyla birbirlerinden ayrılıyor.