Elon Musk, 2024’teki ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Ron DeSantis’i destekleyeceğini duyurdu

Ünlü milyarder Elon Musk, başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis’i destekleyebileceğini belirterek, Kasım 2022’deki...

Elon Musk, 2024’teki ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Ron DeSantis’i destekleyeceğini duyurdu

Ünlü milyarder Elon Musk, başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis’i destekleyebileceğini belirterek, Kasım 2022’deki orta seçimlerde ise Cumhuriyetçilerin büyük bir zafer kazanacağını kaydetti.

TWİTTER’DAN DUYURDU

Musk, bir Twitter kullanıcısının 2024’te kimi desteklemeye yakın olduğunu sorması üzerine “DeSantis” karşılığını verdi. Bu yıl kasımda yapılacak orta seçimlere ait Musk, Teksas’taki ön seçimlerde Temsilciler Meclisi üyeliği adaylık yarışını kazanan Mayra Flores hakkındaki bir makaleye Twitter’dan cevap verdi.

“BÜYÜK BİR CUMHURİYETÇİ DALGA GELİYOR”

Musk, “Mayra Flores’e oy vererek, hayatımda birinci kere bir Cumhuriyetçiye oy vermiş oldum. 2022’de büyük bir kırmızı (Cumhuriyetçi) dalga geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUM”

DeSantis ise hususa ait bir gazetecinin sorusunu yanıtladı. Musk’ın Güney Afrika’da doğmasına atıfta bulunan DeSantis, “Afrika kökenli Amerikalıların takviyesini memnuniyetle karşılıyorum, diğer ne denir?” tabirini kullandı.

AA / Dildar Baykan Atalay – Dünya