Samsung Yeni Galaxy S23 Serisi, dünya çapında yoğun talep görmeye devam ediyor

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi’nin satışlarının Galaxy S22 Serisi’ne nazaran MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika)...

Samsung Yeni Galaxy S23 Serisi, dünya çapında yoğun talep görmeye devam ediyor

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi’nin satışlarının Galaxy S22 Serisi’ne nazaran MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde 1,5 kat artış gösterdiğini açıkladı. Yeni Galaxy S23 Ultra, MENA bölgesinde çok büyük ilgi görürken, Galaxy S23 Serisi’nin satışlarının yüzde 70’ini Galaxy S23 Ultra satışları oluşturdu. 

Samsung, 17 Şubat’ta dünya lansmanı yapılan yeni Galaxy S23 Serisi’nin, Galaxy S22 Serisi’ne nazaran tıpkı mühlet zarfında dünya çapındaki satışlarının daha yüksek gerçekleştiğini duyurdu. 

Türkiye’nin de dahil olduğu MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) Bölgesi, premium akıllı telefon satışlarında büyük hisse elde ederek, Galaxy S22 serisinin yakaladığı satış grafiğinin 1,5 katına ulaştı. Bu başarıda yeni Galaxy S23 Serisi’nin güçlü performansı, eşsiz kamera özellikleri ve üst seviye taşınabilir irtibat tecrübesi sunan inovasyonları tesirli oldu.

Yeni Galaxy S23 Serisi, dünyanın en fazla nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerinden Hindistan lokal pazarında son derece tanınan olurken, Hindistan’da Galaxy S22 Serisi’nin tıpkı mühlet zarfında yakaladığı satış sayısının 1,4 katına ulaşıldı. Galaxy S23 Serisi’nin Latin Amerika’nın kıymetli pazarları Brezilya ve Meksika’daki satış grafiği de Galaxy S22’nin 1,7 katına ulaştı. Kore’deyse yakın vakitte 1 milyon adetlik satış sayısının üzerine çıkıldı. Dünya genelinde satılan her 10 Galaxy S23 Serisi akıllı telefondan 6’sı Galaxy S23 Ultra olurken, 2’si Galaxy S23+, kalan 2’si de Galaxy S23 oldu. MENA Bölgesinde de Galaxy S23 Ultra ağır ilgi görürken, Galaxy S23 Serisi satışlarının yüzde 70’ini Galaxy S23 Ultra satışları oluşturuyor. 

 Türkiye, Galaxy S23 Serisi ön sipariş devrinde geçen yıla nazaran satışını ikiye katladı

Samsung Electronics Türkiye Taşınabilir İş Ünitesi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir, yeni Galaxy 23 Serisi ile ilgili şunları söyledi: 

“Samsung olarak, bu yılki yeni Galaxy S Serisi’nde de inovasyon mirasımızı daha da ileri taşımanın memnunluğunu yaşıyoruz. 1 Şubat tarihinde tüm Dünya ve Türkiye ile birebir anda premium akıllı telefon tecrübesinde yeni bir periyodu başlatan ve bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü Galaxy S Serisi’ni kullanıcılarımıza tanıttık. Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 aygıtlarının yer aldığı seri, üst seviye kamerası, şık ve etkileyici dizaynının yanı sıra ileri teknolojik özellikleriyle standartları tekrar belirliyor. Yeni Galaxy S23 Serisi için geliştirilen ‘Galaxy için Snapdragon® 8 Gen 2 Taşınabilir Platformu’, yüzde 20 daha uzun ömürlü ve 5000mAh güce sahip piliyle görülmemiş bir performans sunuyor. Profesyonel seviyedeki kamera sisteminin daha akıllı hale geldiği, bugüne kadarki en güçlü Galaxy S Serisi olan Galaxy S23 Serisi, Nigthography özelliği ile Galaxy akıllı telefonların sunduğu en âlâ fotoğraf ve görüntü performansını vadediyor. Galaxy S23 Serisi’nin ön satış periyodunda Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde geçen yıla nazaran satışını ikiye katlayarak, en çok artıran ülke olmasını sağladı. Lansman sürecinin akabinde kullanıcılardan ağır ilgi gören premium akıllı aygıtlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki öbür ülkelere kıyasla Türkiye’de satış oranını daha fazla artırdı.”

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi’ni 130 ülkede satışa sunarken, serinin satışa sunulduğu ülke ve bölgeler ortasında Türkiye, Kore, ABD, Avrupa, Asya, Latin Amerika ve Hindistan da yer alıyor. Galaxy S23 Serisi’nin dünya genelindeki lansmanı, 20 Nisan’da Japonya’nın yanı sıra Ortadoğu ve Afrika’nın kalan bölgeleriyle birlikte tamamlanmış olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı