“Pabuç bırakmam” diyen Dursun Özbek’ten Ali Koç’a sert sözler

Fanatik Gazetesi’nden Metin Karabaş’a konuşan Dursun Özbek kritik açıklamalarda bulundu. Maksadında ise TFF Lider adayı...

Fanatik Gazetesi’nden Metin Karabaş’a konuşan Dursun Özbek kritik açıklamalarda bulundu. Maksadında ise TFF Lider adayı Mehmet Büyükekşi’nin adaylığını sorgulayan Ali Koç vardı. Dursun Özbek genel heyete seslenerek: “Değerli genel şura üyeleri bize vazife verirlerse meydanı o denli boş bırakmam. Ismarlama aday bekleyenlere de tek başlarına TFF’yi kendi beklentilerine nazaran dizayn etmek isteyenlere de pabuç bırakmam” tabirlerini kullandı.

“KİMSENİN İNHİSARINA BIRAKMAYIZ”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlık seçimleri ile ilgili telaffuzlarda bulunan Özbek: “Bu seçimi kimsenin inhisarına bırakmayız. Masadayız ve daima masada olacağız. Vaktinde tüm kulüp liderlerinin teveccühü ile seçilmiş bir Kulüpler Birliği Lideri olarak da birkaç cümle edeyim. Bu cins önemli ve değerli hususlar aile içinde görüşülür. İstişareler sonucunda nihai bir karara varılır” dedi.

“KAÇMAK, GALATASARAY’A YAPILACAK BİR İHANETTİ”

Dursun Özbek geçmişten aldıkları dersleri ve deneyimini aktarmak istediğini belirterek: “Camia olarak çok sıkıntı bir devirden geçiyoruz. Mali bağımsızlığımızın olmadığı bu periyotta bir de iç çekişmeler yaşamaktayız. Bu periyotta de arkadaşlarım sıkça ‘Bu güç vakitte ortaya çıkmazsan ne vakit çıkacaksın’ dediler. Artık benim için kaçmak, Galatasaray’a yapılacak bir ihanetti. Bu yüzden aday olmayı kabul ettim” tabirlerini kullandı.

“PROJELERİ HAZIRLADIK”

Özbek, tek odak noktasının muvaffakiyet olduğu üzerinde durarak: Biz bu projeleri hazırladık. Seçildiğimiz andan itibaren de hayata geçirmeye başlayacağız. Ancak Galatasaray’ın başarılı olması için yalnızca bu projeler yetmez. Bizim bir aile olduğumuzu hatırlamamız lazım. Barışarak, birlikte olarak, çalışarak Galatasarayımız’ı hak ettiği yerlere getireceğiz. Bunun kelamını veriyorum” dedi.