MSKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri için mezuniyet merasimi düzenlendi. Marmaris...

MSKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri için mezuniyet merasimi düzenlendi.

Marmaris Amfi Tiyatro’da düzenlenen merasimde, optisyenlik, tıbbi laboratuvar teknikleri, tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik, tıbbi tanıtım ve pazarlama, yaşlı bakım kısımlarında, 446 öğrenci diplomalarını aldı.

Dönem birincisi Muharrem Orhan diplomasını, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’dan aldı.

Törende, uygulamalı derslere katkı veren sıhhat kuruluşlarına ve TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programına katılan öğrencilere plaket verildi.

MSKÜ Rektör Yardımcısı Artay Yağcı, “Üniversitemiz 30. Yılında. 21 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu, 40 araştırma merkezi, 44 bin öğrencisi, 1600 öğretim görevlisiyle büyük bir aileyiz.”

Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Fatih Mehmet Demir ise 7 farklı programda olağan ve ikinci öğretimde 950 öğrenciye eğitim öğretim verdiklerini belirterek, “Yüksekokulumuzda bu yıl 446 öğrencimizi mezun ettik. Öğrencilerimizin mesleksel gelişimi için sıhhat kurum ve kuruluşlarında uygulamalı eğitimlerine dayanak olan dalımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün öğrencilerimize yeni hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

Okul öğrencilerinin küçük konser verdiği mezuniyet merasimine Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Topaloğlu, Marmaris Turizm Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ekrem Ayan, Marmaris İlçe Sıhhat Müdürü İmran İnce, Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Niyazi Taşkıran, Marmaris Belediye Lider Yardımcısı Hakan Köksal, AK Parti Marmaris İlçe Lideri Ceyhun Gökmen, öğretim elemanları ile öğrencilerin aileleri katıldı.

AA / Sabri Kesen – Sıhhat