Mehmet Savran minik Yusuf için taksi kullandı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA) Nevşehir Belediye Lideri Savran, Nevşehir Valiliği müsaadesiyle tedavisi için yardım toplanan...

Mehmet Savran minik Yusuf için taksi kullandı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Lideri Savran, Nevşehir Valiliği müsaadesiyle tedavisi için yardım toplanan 9 aylık Yusuf Eren Gostak’a dayanak olmak ve SMA hastalığına dikkati çekmek gayesiyle öğlen saatlerinde ticari bir taksinin direksiyonuna geçti.

Kapucubaşı Mahallesi’ndeki taksi durağına gelen Savran, hayırseverlerden gelen davetlerin akabinde belirtilen adreslere giderek yolcu taşıdı.

Savran, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Yusuf Eren’in ailesi ve yakınlarınca başlatılan kampanyaya dayanak vermek istediğini belirterek, “Farkındalığı artırmak ve bir an evvel gereken ölçüsü toplayıp Yusuf Eren’i tedaviye göndermek istiyoruz. Aslında gerekli olan para çok kişinin az parası. 300 bin kişi 100’er lira verse olay bitiyor.” dedi.

Taksiye binen hayırseverlerden Aziz Aydoğmuş da tertiple ilgili bilgi aldığında taksiye binmek için Aksaray’dan Nevşehir’e geldiğini aktardı.

Savran, yaklaşık iki saatin akabinde taşıdığı hayırsever iş insanlarının bağışlarından elde edilen 110 bin lirayı Gostak için açılan bağış hesabına yatırdı.