PS VR2 ne vakit çıkacak? PS VR2 ne kadar?

PlayStation 5 kullanıcılarının ve sanal gerçeklik meraklılarının uzun müddettir beklediği Playstation Vr2‘nin çıkış tarihi ve...

PS VR2 ne vakit çıkacak? PS VR2 ne kadar?

PlayStation 5 kullanıcılarının ve sanal gerçeklik meraklılarının uzun müddettir beklediği Playstation Vr2‘nin çıkış tarihi ve ne kadar olacağı aşikâr oldu. Sony’nin yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR2 ne vakit çıkacak? PlayStation VR2 ne kadar? PS VR2 ne vakit çıkacak? İşte detaylar…

PLAYSTATION VR2 NE VAKİT ÇIKACAK?

Sony, PlayStation VR2’nin çıkış tarihini 2 Ekim Çarşamba günü duyurdu. PlayStation VR2, 22 Şubat 2023 tarihinde PlayStation 5 aygıtları için piyasaya sürülecek.

Sony’ninMarka, Donanım ve Etraf Üniteleri Lider Yardımcısı Isabelle Tomatis, “Bugün, PlayStation VR2’nin 22 Şubat 2023’te resmi olarak piyasaya sürüleceğini duyurmaktan memnunluk duyuyorum. PS VR2 Sense denetim aygıtı için özel olarak tasarlanan PlayStation VR2 Sense denetim aygıtı şarj istasyonu da tıpkı gün piyasaya sürülecek.” dedi.

PLAYSTATION VR2 NE KADAR?

PlayStation VR2’nin lansman fiyatı 549.99 dolar olarak açıklanırken şarj istasyonu ise 49.99 dolar ile duyuruldu. PlayStation VR2’nin Türkiye için mahallî fiyatlandırması şimdi bulunmuyor.

PlayStation VR2, birinci lansman evresinde ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da sadece PlayStation’ın direct.playstation.com’daki çevrimiçi mağazasından ön sipariş verebilecek. PlayStation VR2’nin ön siparişleri 15 Kasım’da başlayacak ve bugünden itibaren ön siparişler için kayıtları açıldı.

PLAYSTATION VR2 TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

OLED ekrana sahip PlayStation VR2, 2000×2040 çözünürlüğünde, 90Hz ve 120Hz desteklemektedir. Ayarlanabilir lens ve yaklaşık 110 derecelik bir görüş alanına sahiptir. USB C tipi temas kablosu ile kulaklıkta titreşim özelliği bulunaktadır.