Medianova WAF, güvenliği bir üst seviyeye çıkarıyor

Önde gelen CDN ve bulut hizmetleri sağlayıcısı Medianova, bulut tabanlı Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF)...

Medianova WAF, güvenliği bir üst seviyeye çıkarıyor

Önde gelen CDN ve bulut hizmetleri sağlayıcısı Medianova, bulut tabanlı Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) hizmetindeki en son gelişmeleri duyurdu. Gelişmiş müdafaa özellikleri, esnek güvenlik modları ve özelleştirilebilir güvenlik kuralları tanımlama imkanı sunan Medianova WAF’ın yeni versiyonuyla işletmeler; web sitelerinin güvenliği üzerinde güçlü idare imkanı ve denetim sahibi olacakları bir yapıya kavuşuyorlar.  Yerli ve küresel teknoloji şirketi Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Güvenlik, Medianova’da bizim için en değerli öncelik. WAF hizmetimizin gelişmiş sürümünü kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Küresel bulut rakiplerinin tersine Türkiye içindeki 11 farklı data merkezinden dağıtık bulut olarak hizmet veren WAF servisimiz, verisini Türkiye’de tutmak zorunda olan şirketlere önemli bir tahlil olarak algılanıyor” diyor. 

Medianova, bulut tabanlı Web Uygulaması Güvenlik Duvarı (WAF) hizmetindeki en son gelişmeleri duyurdu. 

SQL Injection, Cross-Site Scripting (XSS), Remote File Inclusion, Java Code Injection, Session Fixation, Unix/Windows Shell Injection üzere OWASP Birinci 10 listesinde yer alan güvenlik açıkları dahil olmak üzere birçok web uygulaması saldırısına karşı gelişmiş muhafaza özellikleri sunan ve tehditlerin kaynak sunucuya ulaşmadan engellenmesini sağlayan Medianova WAF ile, işletmeler güvenlik ihtiyaçlarına nazaran “Off, On ve Monitoring Only” olmak üzere üç farklı güvenlik modu ortasından seçim yapabiliyor.

Gerçek vakitli izleme sunuyor

Medianova WAF, “Monitoring Only” modunda, potansiyel tehditler için gerçek vakitli izleme sağlarken, tüm trafiğin kesintisiz olarak geçmesine müsaade veriyor ve bir web sitesinin mevcut işleyişini etkilemeden güvenlik durumuna ait pahalı öngörüler sağlıyor. 

Medianova WAF’ın gelişmiş yeni sürümü, işletmelerin user agent, request protocol, client IP ve daha pek çok kritere nazaran Medianova Cloud panel üzerinden özelleştirilmiş güvenlik kuralları tanımlamasına imkan tanıyor. Bunun yanı sıra, ayrıntılı aktivite logları ve atak kaynaklarına ait varlıklı analitik ekranları sağlıyor. 

En son tehdit istihbaratıyla sistemli güncelleniyor

Medianova WAF, işletmelerin her vakit yeni ve gelişmekte olan tehditlere karşı korunmasını sağlamak için en son tehdit istihbaratıyla sistemli olarak güncelleniyor. Yerli ve küresel teknoloji şirketi Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Güvenlik, Medianova’da bizim için en değerli öncelik. WAF hizmetimizin gelişmiş sürümünü kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. İşletmelerin web sitelerinin güvenliği üzerinde tam denetime gereksinim duyduklarını anlıyoruz. WAF hizmetimizin yeni sürümü, en üst seviyede güvenlik sağlamak için gelişmiş muhafaza özellikleri, esnek güvenlik modları ve özelleştirilebilir güvenlik siyasetleri sunuyor.” diyor.

Performanstan ödün vermeden yüksek müdafaa sağlıyor

Medianova WAF hizmeti; güvenlik, performans ve uptime’ı bir ortada sunan dinamik CDN platformu Aksela ile entegre modelde kullanılabiliyor. WAF’ın sunduğu yararlara ek olarak Aksela; web sitesi ile son kullanıcılar ortasında yer alarak ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor ve kaynak sunucuyu gizliyor. Anycast DNS ve Rate Limiting servisleriyle birlikte, web sitesini DDoS taarruzlarının yahut makûs niyetli botların direkt maksadı olmaktan koruyarak güvenliği bir üst düzeye çıkarıyor. Bunun yanında; TCP hızlandırma, mikro önbellekleme, içerik sıkıştırma, HTTP/2 teknikleri üzere varlıklı özelliklerle performanstan ödün vermeden web sitelerinin güvenliğinin artırılmasını da sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı