Kripto Para Milyarderi: Altın’ın Yerini Bu Coin Alacak!

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve tanınan kripto para milyarderi Michael Saylor, uzun vadede altın’ın yerini alabilecek...

Kripto Para Milyarderi: Altın’ın Yerini Bu Coin Alacak!

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve tanınan kripto para milyarderi Michael Saylor, uzun vadede altın’ın yerini alabilecek bir coin’den bahsetti.

Michael Saylor’a nazaran altın ‘başarısız’ olacak, yerini bu kripto para alacak

Yakın bir tarihte Kitco’ya konuşan Michael Saylor, Bitcoin’in sarı metale nazaran daha üstün özelliklere sahip olduğunu söyledi. Eski MicroStrategy CEO’suna nazaran, “Bitcoin altının dijital sentetik halefidir. Altına nazaran daha süratli paha kazanacak. Altın iflas edecek. Sonunda beşerler tüm altınlarını satıp Bitcoin alacaklar.”

MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana tertipli olarak Bitcoin satın alıyor. Saylor, o vakitten beri Bitcoin’in fiyatındaki pahalanma göz önüne alındığında şirketin yatırımlarının karşılığını aldığını söylüyor.

kripto para milyarderi altinin yerini bu coin alacak 0 BaD6WTAZ

Saylor, ikili ortasındaki fiyat performansı hakkında, “Bitcoin %140 arttı. S&P Endeksi tahminen %25 artmıştır. NASDAQ tıpkı yahut daha az yükseldi. Altın %1 civarında hareket etti. Gümüş düştü ve fiat paralar kaybetti ve tahviller daha da fazlasını kaybetti” diyor.

Neden Bitcoin?

Uzun müddettir Bitcoin yatırımcısı olan Saylor, başkan kripto para ünitesinin bir enflasyon muhafazası ve paha deposu olarak başarılı olduğunu sav ediyor. Bitcoin’e birinci olarak sonlu arzı ve merkezi olmayan Blockchain ağı nedeniyle yatırım yapmaya başladığını söylüyor.

Saylor, Bitcoin’in altından daha süratli, daha akıllı ve daha güçlü olduğunu belirterek, “Bitcoin, altının tüm avantajlarıyla birlikte karşı taraf riski olmayan, bağımsız bir kıymet deposu olan bir taşıyıcı enstrümandır” dedi. Ayrıyeten, altını elde tutmanın kıymetli olduğunu, merkeziyetçi olduğunu ve insanların altınları çalabileceğini, ayrıyeten altın madencilerinin daha fazla altın üreterek altının pahasını düşürdüğünü söz etti.

kripto para milyarderi altinin yerini bu coin alacak 1 szX7bq9Z

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Saylor’ın Miami, Florida’daki Bitcoin 2023 konferansında yaptığı açıklamalara bu yazıdan göz atabilirsiniz.

“Ben bir Bitcoin realistiyim”

Saylor, kendisinin bir “Bitcoin realisti” olduğunu da tabir etti. Ayrıyeten, insanların Bitcoin tutmaları konusunda ısrarcı olmadığını söyledi. Miami, Florida’daki Bitcoin 2023 konferansında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

Bitcoin gezegendeki 8 milyar insan için tahlil olacaksa, o vakit kaçınılmaz olacak… Büyük kurumlar, kiliseler ve şirketler ve benzerleri, emanetçilerden ve bankalardan oluşan bir altyapıya gereksinim duyacak. Kendi kendine velayet etmesi makul bir formda beklenemeyecek her cinsten insan kümesi var.

kripto para milyarderi altinin yerini bu coin alacak 2 MfbKuayi

“Banka iflasları politiktir”

Saylor’ın Bitcoin 2023 konferansında yaptığı açıklamalar ortasında banka iflaslarına yönelik telaffuzları öne çıktı. Mart 2023, Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature bankalarının iflaslarına şahit oldu. 1 Mayıs’ta First Republic Bank da battı. Daha sonra JP Morgan tarafından satın alındı. Toplamda, bu bankaların toplam varlıkları 500 milyar doların üzerindeydi.

Saylor, daha fazla ABD bankasının iflas edip etmeyeceğinin “siyasi bir karar” olduğunu söylüyor. Saylor’a nazaran, “Onları destekleyerek çökmemelerini seçebilirler yahut bir bankayı kayyum olarak alabilirler. Sonra alacaklılar ve hissedarlar silinir ve mevduat sahipleri silinmez.”

kripto para milyarderi altinin yerini bu coin alacak 3

Saylor, bilhassa ABD dışındaki yetki alanları konusunda telaşlı olduğunu tabir ederek noktalıyor:

Hiçbir şartta paramı zayıf bir bankada yahut zayıf para ünitesine sahip zayıf bir ülkedeki bir bankada tutmam. Bu temelde Rus ruleti oynamaktır. ABD’de muhtemelen mevduatlarıma güvenirdim, lakin daha küçük bir bankanın yatırımcısı yahut alacaklısı olsaydım, menkul kıymetlerime güvenmezdim.