K.Makedonya Türklerine Kitap Desteği

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği K.Makedonya’ da Türkçe eğitim gören çocuklar için kitap kampanyası düzenliyor....

K.Makedonya Türklerine Kitap Desteği

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği K.Makedonya’ da Türkçe eğitim gören çocuklar için kitap kampanyası düzenliyor.

Kitap kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Lideri ve CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler ” K.Makedonya’da anadilde eğitim gören çok sayıda soydaşımız bulunmaktadır. Soydaşlarımızın bilhassa roman ve öykü kitaplarına gereksinimleri bulunmaktadır. Bu hususta tüm hemşerilerimizin takviyeleri ile kitapların teminini sağlamak için bir kitap kampanyası düzenliyoruz. Covid 19 başlamadan kısa bir müddet evvel bir bağış kampanyası düzenlemeye başlamıştık lakin hastalık sebebiyle iptal etmek durumunda kaldık. Bu mevzuda hassas tüm İzmirli hemşerilerimizin takviyelerini bekliyoruz .Bir elin nesi var iki elin sesi var cet kelamından hareketle bu dayanışma örneğine herkesin katkısını bekliyoruz .Biz bu dayanışmaya ulusal bir misyon olarak bakıyoruz. Kitap bağışlamak isteyen bağışçılarımız Gültepe’de bulunan dernek merkezimizden yada 0535 780 41 54 – 0532 575 86 38 nolu telefonlardan bize ulaşabilirler. Bu hususta takviyelerinden ötürü herkese şimdiden çok teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı