Kaspersky, Teknolojik Mükemmelliğini Kanıtladı!

Kaspersky güvenlik portföyü,  TOP3 metrik testlerinin %80’ini kazanarak teknolojik harikalığını kanıtladı Kaspersky’nin güvenlik portföyü, 2022...

Kaspersky, Teknolojik Mükemmelliğini Kanıtladı!

Kaspersky güvenlik portföyü,  TOP3 metrik testlerinin %80’ini kazanarak teknolojik harikalığını kanıtladı

Kaspersky’nin güvenlik portföyü, 2022 TOP3 metriğinde başkan pozisyonda yer aldı. Yıl boyunca Kaspersky, 86 bağımsız test ve incelemeye katıldı ve eserleri adet bazında 69 birincilik ve 73  TOP3 derecesi aldı.

TOP3 metriği, tedarikçilerin bir takvim yılı içinde bağımsız mukayeseli testlerdeki performansını ölçerek ne kadar başarılı olduğunu göstermeyi amaçlıyor. Tek bir test yerine birden fazla test ve eserde gösterilen dengeli performans, şirketin teknolojileri hakkında manalı bir kıymetlendirme ortaya koyulmasını sağlıyor. TOP3 metriği AV-Comparatives, AV-TEST, SE Labs ve benzeri çok sayıda test laboratuvarından alınan sonuçları içeriyor.

2022’nin TOP3’ünde bedellendirilen testler ortasında kimileri bilhassa dikkat cazipti. Kurumsal tahlil değerlendirmelerinde SE Labs Enterprise Advanced Security (EDR) testi, Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert’i kusursuz sonuçlara imza attığı, tüm tehditlerin her bir ögesini tespit ettiği ve yasal uygulamalarda kusur yapmadığı için ödüllendirdi. Ayrıyeten Kaspersky Endpoint Security for Business, 2022 yılı için üç ayda bir yapılan dört Kurumsal Uç Nokta Müdafaası Mukayeseli testinin tümünde en yüksek derece olan ‘AAA’ ve üç testte yüzde 100 ile en yüksek Toplam Doğruluk Derecesi aldı. Kaspersky Small Office Security de 2022’nin dört ayrı Küçük İşletmelere Yönelik Uç Nokta mukayeseli testlerinin tümünde en yüksek not olan ‘AAA’ ile, üç testte yüzde 100’lük en yüksek Toplam Doğruluk Derecelendirmesiyle ve dördüncü testte TOP3 sonucu ile ödüllendirildi.

AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen Uç Nokta Tedbire ve Cevap (ERP) testi, Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert (KEDRE) eserini yüzde 100 kümülatif Faal Karşılık oranına ulaştığı için öne çıkardı ve “Stratejik Lider” olarak ödüllendirdi. Bu ortada KEDRE, AV-Comparatives’in ‘2022 “OS Credential Dumping LSASS Bellek Testinde” LSASS kimlik bilgisi boşaltma ataklarına karşı mutlak müdafaasını doğruladı. 

En Güzel Kullanılabilirlik

AV-TEST Kaspersky’nin üç ürününü- Kaspersky Internet Security, Kaspersky Endpoint Security ve Kaspersky Small Office Security – tüm bir test yılı boyunca en düşük yanlış olumlu oranlarına imza attığı için AV-TEST’in yıllık mükafatı ‘En Uygun Kullanılabilirlik 2022’ ile ödüllendirdi. Bu eserler ayrıyeten AV-TEST tarafından Kasım, Şubat, Nisan ve Ağustos aylarında gerçekleştirilen fidye yazılımı akınlarına karşı %100’lük en yüksek müdafaa düzeyini onayladı.

Tüketici tahlillerinde ise Kaspersky Safe Kids, AV-Comparatives’in Ebeveyn Denetimi Sertifikasyonunu, yetişkinlere yönelik web sitelerinin en az yüzde 98’ini engelleyerek, çocuk dostu web sitelerinde sıfır yanlış olumlu ile ve üst üste beşinci defa önemli bir yanılgı olmaksızın geçmeyi başardı. Kaspersky Safe Kids, tüm ana akım işletim sistemlerinde kapsamlı ve eksiksiz müdafaa sağlamaya yetecek çok sayıda özellik sunması nedeniyle AV-TEST tarafından Ebeveyn Denetimi Sertifikasyonu tarafından da tanındı. AV-TEST’in son “VPN Packages Put to the Test: More Security and Anonymous Paths“ testinde Kaspersky VPN, “Onaylı Sanal Özel Ağ Çözümü” olarak tanındı ve lokal ve denizaşırı irtibatlar, lokal yüklemeler ve mahallî ve denizaşırı gecikme performansları açısından test edilen torrentlerde ve indirmelerde mükemmel performans gösterdi.

Ayrıca 2022’de Kaspersky Internet Security, dört üç aylık sertifikasyonun tümünde en yüksek not olan ‘AAA’yı aldı ve üç SE Labs’ Home Anti-Malware Protection mukayeseli testinde yüzde 100’lük en yüksek Toplam Doğruluk Derecesi ile ödüllendirildi.    2013 ve 2022 yılları ortasında Kaspersky eserleri 827 bağımsız test ve incelemeye katıldı, bunlarda 587 birincilik ve 685 birinci üç derece elde etti.

Kaspersky Tehdit Araştırmaları Başkanı Alexander Liskin, sonuçlara dair şunları söyledi: “Bağımsız testlere katılmak, tesirli teknolojiler geliştirmenin ve eser ömür döngüsünün ayrılmaz bir modülüdür. Elde edilen sonuçların sistemli tahlili, düzgünleştirmeye muhtaçlık duyulan alanları keşfetmemizi sağlıyor ve gerçek siber tehditlere karşı müdafaa seviyesini bağımsız olarak onaylıyor. EDR teknolojilerimiz üzerinde daha çok çalışarak, Kaspersky EDR Expert’i 2022’nin mevcut tüm değerlendirmelerine göndermeye devam ettik ve en yüksek verimliliği kanıtlamaya dair bağımsız kurumlardan onayımızı aldık. Tüm yıl boyunca bu kadar yüksek sonuçlar aldığımız için memnunuz. Bu, güvenlik teknolojilerimizin ve çözümlerimizin gerçek kalitesini ortaya koyuyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı