Karabağlar depremzedeler için tek yürek

Ülkemizi derinden sarsan zelzele felaketlerinin akabinde Karabağlar Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası, vatandaşların ağır takviyesiyle çığ...

Karabağlar depremzedeler için tek yürek

Ülkemizi derinden sarsan zelzele felaketlerinin akabinde Karabağlar Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası, vatandaşların ağır takviyesiyle çığ üzere büyüyor. Depremzedelerin temel muhtaçlıklarını karşılamak için Karabağlar Belediyesi’nin hazırladığı soba, battaniye, besin kolisi üzere yardımların yanı sıra vatandaşların ilçedeki 5 farklı noktaya teslim ettiği paketler, Kibar Belediye Hizmet Kompleksi’ndeki uyum noktasında kıymetlendirilerek sınıflandırılıyor. Bunlar daha sonra afet bölgesine ulaştırılmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziemir Fuar Alanı’ndaki toplama merkezine gönderiliyor.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, Kibar Belediye Hizmet Kompleksi otoparkında oluşturulan uyum merkezine giderek, çalışmaları denetledi ve grupları yönlendirdi. Lider yardımcılarından ve belediye bürokratlarından bilgi alan Lider Selvitopu, Karabağlar’ın depremzedeler için tek yürek halinde hareket ettiğini söyledi. Yardım kampanyasına birinci saatlerden itibaren takviye gelmeye başladığını ve vakit ilerledikçe bunun çığ üzere büyüdüğünü belirten Lider Selvitopu, “Her vakit olduğu üzere bu sıkıntı günleri de dayanışmayla atlatacağız. Hassaslık gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Karabağlar Belediyesi olarak biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi ve afet bölgesiyle daima irtibat halindeyiz. Koordineli halde hareket edeceğiz. Bölgenin gereksinimlerine nazaran dayanaklarımız artarak sürecek” dedi.

Nasıl yardım yapılabilir?

Yardımlar, Karabağlar Belediyesi’nin Refet Bele, Adnan Süvari ve Mimkent semt merkezleri, Yunus Emre Kapalı Pazaryeri altındaki Toplumsal Butik, Bozyaka Pazaryeri altındaki Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kibar Belediye Hizmet Kompleksi’ne elden teslim ediliyor. Hassas vatandaşlar 0 507 452 99 31 ve 0 507 153 72 63 numaralı telefonları arayıp bilgi alabiliyor.

Vatandaşlar, battaniye, uyku tulumu, hijyen paketi, makarna, pirinç, nohut, fasulye, konserve üzere kuru besinden oluşacak erzak paketi, çocuk bezi ve maması, çocuk kıyafetleri, uyku tulumu, el feneri, ışıldak, pil, taşınabilir şarj aygıtı, yetişkin giysisi üzere çok sayıda malzemeyi, teslim noktalarına getiriyor. Vatandaşların dayanaklarının yanı sıra Karabağlar Belediyesi de depremzedeler için yüzlerce kuru besin kolisi, battaniye, çadır içinde kullanmaya uygun 250 odun sobası, hijyen kolileri hazırladı.

Yardım teslim adresleri:

Yunus Emre Toplumsal Butik: 4184/1 Sk: No: 6 -10

Refet Bele Semt Merkezi: 9125 Sk. No. 43

Adnan Süvari Semt Merkezi: 108/4 no: 19 D: 19/a

Mimkent Semt Merkezi: 46 Sk. No 118 Esentepe Mahallesi

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü : 3140 Sokak no: 23/a Bozyaka Mahallesi

Kibar Hizmet Kompleksi: Eski İzmir Cd. No:423 35120, 35120 Karabağlar/İzmir

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı