İskenderunspor, depremin yaralarını yeni nesil taraftar destek modeli FanSupport ile saracak

İskenderunspor ile dünyanın birinci ve tek koşullu taraftar dayanak uygulaması “FanSupport” ortasında; zelzelenin yol açtığı...

İskenderunspor, depremin yaralarını yeni nesil taraftar destek modeli FanSupport ile saracak

İskenderunspor ile dünyanın birinci ve tek koşullu taraftar dayanak uygulaması “FanSupport” ortasında; zelzelenin yol açtığı ziyanların giderilmesi ve kulübe takviye toplanmasıyla emeliyle iş birliği mutabakatı imzalandı. 

Yapılan iş birliği sayesinde; hem İskenderunspor’a gönülden bağlı olan taraftarlar hem de zelzelenin yaralarının sarılmasında takviye olmak isteyen başka kulüplerin taraftarları ortak bir maksat uğruna bir ortaya gelebilecek. Sporseverlerin dayanağıyla; kulübün gereksinimlerine, amaçlarına ve hayallerine ulaşmasına kaynak ve motivasyon sağlanacak. “FanSupport” uygulaması üzerinden yaratılan kaynakla kulübün gelirleri artarken, yine yapılanma çalışmalarına ve yetenekli gençlere yatırım yapılması kolaylaşacak. 

FanSupport ile İskenderunspor Kulübü ortasında dayanışma muahedesinin imzalanması 27 Mayıs Cumartesi günü Gençlik ve Spor Bakanlığı Riva Tesisleri’nde iş birliği mutabakatı yapıldı. İskenderunspor Kulübü Lideri Hakan Bolat, FanSupport İdare Heyeti Lideri Murat Öztermiyeci, FanSupport Genel Müdürü Ali Parlak, İskenderunspor Kulübü Lider Yardımcısı Reşit Seber, İskenderunspor Kulübü Teknik Yöneticisi Levent Şahin ve İskenderunspor Kulübü Futbol Grubu Kaptanı Kemal Tokak’ın iştiraki ile düzenlenen basın lansmanında mutabakatla ilgili ayrıntılar paylaşıldı. Lansman kapsamında düzenlenen imza merasiminde İskenderunspor topuna da imzalar atılırken, grubun zelzele anısı olarak tasarlanan siyah forması FanSupport yöneticilerine ikram edildi. İskenderunspor’un, “Depremin Çocukları” kampanyasına uygulama üzerinden bağış takviyesi vereceği de açıklandı.

FanSupport İdare Konseyi Lideri Murat Öztermiyeci: “İskenderunspor’un karşılaştığı zararın tesirlerini azaltmak, kulübün yine yapılanmasına takviye olmak hedefiyle bir ortaya geldik”

FanSupport İdare Şurası Lideri Murat Öztermiyeci, imza merasiminde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yüzyılın zelzele felaketinde büyük yara almış kulüplerimizden biri olan, 45 yıllık bir geçmişe sahip İskenderunspor’un karşılaştığı zararın tesirlerini azaltmak, kulübün tekrar yapılanmasına dayanak olmak maksadıyla bir ortaya geldik. Zelzele sonrasında halkımızın göstermiş olduğu dayanışma ruhunun, 

felaketin yaraları büsbütün sarılana kadar süreceğine eminiz. Bu bahiste İskenderunspor’un bedelli yöneticileri, oyuncuları, futbol ailesinin öteki kıymetli üyeleri 

ve her şeyden evvel kulübün gerçek sahibi olan taraftarlar ile birlikte en kısa vakitte mümkün olan en büyük dayanağın verileceğine inanıyoruz. FanSupport olarak, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne dikkat çekmek ve bu gayelere ulaşılmasında rol almak maksadıyla futbolun gücünü kullanmayı isteyen ‘Football for the Goals’ teşebbüsünün Türkiye’deki birinci ve tek temsilcisiyiz. Bu iş birliğinin İskenderunspor’la birlikte sürdürülebilirlik gayelerinin gerçekleşmesine de katkı sağlamasını hedefliyoruz. Bu vesile ile bugün bize katılan bedelli paydaşlara, bu iş birliğinin tüm taraftarlara duyurulması ve bu sayede başarılı olmasına vesile olacak pahalı basın mensuplarına ve her şeyden değerlisi İskenderunspor’a takviye verecek yurt içinde ve yurt dışındaki tüm taraftarlara teşekkürlerimizi sunuyorum. İyi ve başarılı olması, kulübümüze beklentilerin de ötesinde bir katkıda bulunması dileğiyle.”

İskenderunspor Kulübü Lideri Hakan Bolat ise yaptığı konuşmada şu tabirleri kullandı: “Kulübümüz ile dünyanın birinci ve tek kurallı taraftar dayanak uygulaması “FanSupport” ortasında; sarsıntının yol açtığı ziyanların giderilmesi ve kulübümüze takviye toplanması hedefiyle iş birliği muahedesi imzalandı. Yapılan iş birliği sayesinde; hem grubumuza gönülden bağlı olan taraftarlarımız hem de sarsıntının yaralarının sarılmasında dayanak olmak isteyen öteki kulüplerin değerli taraftarları ortak bir gaye uğruna bir ortaya gelebilecek. Gerçekten sporseverlerin takviyesiyle; kulübümüzün gereksinimlerine, amaçlarına ve hayallerine ulaşmasına kaynak ve motivasyon sağlanmış olacak. “FanSupport” uygulaması üzerinden yaratılan kaynakla kulübümüzün yine yapılanma çalışmalarına ve yetenekli gençlere yatırım yapılması kolaylaşacak. Bu vesileyle tüm taraftarlarımızı, paydaşlarımızı ve değerli sporseverleri bu mevzu da kulübümüze dayanak olmaya davet ediyor, hürmet ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı