GÜNSEL profesyonelleri tecrübelerini öğrencilere aktaracak

GÜNSEL profesyonelleri, Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde verecekleri derslerle, otomotiv sanayisindeki tecrübelerini mühendislik öğrencilerine aktaracak...

GÜNSEL profesyonelleri tecrübelerini öğrencilere aktaracak

gunsel profesyonelleri deneyimlerini ogrencilere aktaracak 1675582007 800

GÜNSEL profesyonelleri, Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde verecekleri derslerle, otomotiv sanayisindeki tecrübelerini mühendislik öğrencilerine aktaracak

KKTC (İGFA) – GÜNSEL profesyonelleri yeni eğitim periyodunda Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde “Uygulamalı Mühendislik Eğitimi”, “CAD Tasarım”, “Taşıt Mekaniği ve Alt Sistemleri”, “Elektrik-Elektronikte Çizim” ve “Elektrikli Araç Teknolojileri” derslerini verecek.

Benimsediği “Girişimci Üniversite” vizyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli ve ulusal arabası GÜNSEL başta olmak üzere, ARGE ve dizaynını yaptığı pek çok projeyi hayata geçiren Yakın Doğu Üniversitesi, ülkeye büyük bir ivme kazandıracak bu projelerdeki tecrübelerini öğrencilerine de aktarmaya devam ediyor.

Üniversite-sanayi iş birliğini bir adım öteye taşıyarak, birebir yerleşke içerisinde bir ortaya getiren Yakın Doğu Üniversitesi, ülkenin yüzde 100 elektrikli araba markası GÜNSEL’le yürüteceği akademik süreçleri koordine etmek için kurduğu “Akademik Müşavere Kurulu” ile bu iş birliğini kurumsallaştırdı.

AKADEMİK İSTİŞARE HEYETİ, İKİ KURUM ORTASINDA KÖPRÜ OLACAK

İki kurum ortasında, proje, yayın, ders, ve staj üzere çalışmaların sayısının ve kalitesinin artırılması maksadıyla kurulan “Akademik Müşavere Kurulu”, GÜNSEL ve Yakın Doğu Üniversitesi ortasında; sanayi – akademi iş birliğinin çift taraflı planlanması ve daha efektif hale getirilmesini amaçlıyor. Şuranın aldığı tavsiye kararı doğrultusunda; GÜNSEL’de staj ve işe alım garantisi bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun ilgili kısımlarının öğrencilerine GÜNSEL’in deneyimli meslek profesyonelleri teorik ve uygulamalı dersler de verecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Mustafa Kurt başkanlığında oluşturulan Akademik İstişare Konseyi; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Bilgehan, Mühendislik Fakültesi Araştırmadan Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fadi Al-Turjman, Otomotiv Mühendisliği Kısım Lideri Doç. Dr. Hüseyin Hacı, Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Sezer Kanbul ve Bilgisayar Programcılığı Kısım Lideri Yrd. Doç. Dr. Seren Başaran’dan oluşuyor.

GÜNSEL PROFESYONELLERİ TECRÜBELERİNİ ÖĞRENCİLERE AKTARACAK

Yeni eğitim periyoduyla birlikte, Sistem Mühendisi Muhammet Keleş “Uygulamalı Mühendislik Eğitimi”, Hayat Modülü Grup Önderi Emre Uyar “CAD Tasarımı”, Sürüş Modülü Küme Başkanı Samet Öztürk “Taşıt Mekaniği ve Alt Sistemleri” ile Harness Küme Önderi Pınar Öztürk ise “Elektrik-Elektronikte Çizim” ve “Elektrikli Araç Teknolojileri” derslerini verecek. İlerleyen periyotta GÜNSEL profesyonellerinin verdiği derslere yenileri de eklenecek.