Guidetti’den veda bildirisi

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi’nde başantrenörlük misyonundan ayrılan Giovanni Guidetti, veda bildirisi yayımladı. İtalyan başantrenör,...

Guidetti’den veda bildirisi

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi’nde başantrenörlük misyonundan ayrılan Giovanni Guidetti, veda bildirisi yayımladı.

İtalyan başantrenör, toplumsal medya hesabından yayımladığı bildiride, “Türkiye bana sahip olduğum en bedelli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir meslek, saha dışında çok keyifli bir hayat ikram etti. Her gün ‘Bu hoş ülkeye neler verebilirim?’ diye düşündüm.” sözlerini kullandı.

A Ulusal Voleybol Ekibi’nde 2017 yılında vazifeye başladığını hatırlatan Guidetti, şunları kaydetti:

“3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Miletler Ligi’nde üç kere madalya kürsüsüne çıktık. Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Daima birlikte yaptık bunu. Daima birlikte Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu ülkenin bana yaşattığı her hoş duyguya saha içinde en güzelini yapmaya çalışarak karşılık vermek istedim. Beş yıllık müddet boyunca birlikte ter döktüğümüz tüm atletlere, ulusal gruba emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonunun kıymetli yöneticilerine, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve ismini unuttuğum herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Filenin Sultanları’nı yeterli bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin güçlü bayanlarının her vakit en düzgününü yapacağını biliyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.”