Türkiye bu olayı konuşuyor! 4 evladını bırakıp 15 yaşındaki çocuğa kaçan Gülizar’la ilgili bakanlık harekete geçti

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, birtakım basın organlarında “4 çocuk annesi bayan 15 yaşındaki çocuğa kaçtı.”...

Türkiye bu olayı konuşuyor! 4 evladını bırakıp 15 yaşındaki çocuğa kaçan Gülizar’la ilgili bakanlık harekete geçti

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, birtakım basın organlarında “4 çocuk annesi bayan 15 yaşındaki çocuğa kaçtı.” haberlerinin yer aldığı hatırlatılarak yazılır bir bilgilendirme yapıldı.

İstismara maruz kalan 16 yaşındaki çocuk hakkındaki açıklama şöyle:

“Habere bahis olan bayan hakkında 18 yaş altı olan erkek çocuğuna istismarda bulunması ve 2018, 2019, 2020 ve 2022 doğumlu 4 çocuğunu terk ederek hayati tehlike oluşmasına sebebiyet vermesi nedeniyle cürüm duyurusunda bulunulmuştur.”

BABAANNE VE DEDEYE DAYANAK VERİLECEK

Bakanlığın hizmet modelleri kapsamında rehberlik verilen aileye psikososyal takviye hizmeti sağlandığı bildirilen açıklamada, torunlarının bakımını üstlenmek isteyen babaanne ve dedenin Bakanlık tarafından Toplumsal ve Ekonomik Takviye (SED) hizmetiyle destekleneceği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş’ta yaşayan Hasan Akbulut, Esra Erol’da programına başvurarak 4 çocuğunun annesi Gülizar Akbulut’un 15 yaşındaki bir çocuğa kaçtığını söyledi. Kaza geçirdiği için ameliyat olan ve bu süreci tekerlekli sandalyede geçiren Hasan Akbulut, eşinin gece yarısı çocuklarını vefata terk ederek meskenden kaçtığını söyleyerek hudut krizi geçirdi.

Kaynak: AA / Aktüel