Fenerbahçe’den yine Brezilyalı stoper hamlesi: Rodrigo Becao

Türkiye Kupası’nda finale yükselen, Harika Lig’de de şampiyonluk bahtını Galatsaray derbisine taşımayı amaçlayan Fenerbahçe’de gelecek...

Fenerbahçe’den yine Brezilyalı stoper hamlesi: Rodrigo Becao

Türkiye Kupası’nda finale yükselen, Harika Lig’de de şampiyonluk bahtını Galatsaray derbisine taşımayı amaçlayan Fenerbahçe’de gelecek dönemin takımı için çalışmalar da devam ediyor.

KALECİ ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Fenerbahçe’de idare, yeni dönemde grup kalesini ‘tartışma yaratmayacak’ bir isme emanet etmek istiyor. Altay Bayındır’ın dönem içerisinde sergilediği inişli çıkışlı performans ve kendisine yurt dışından olan ilgi, idaresi farklı arayışlara itmiş durumda. İrfan Can Eğribayat’ın bonservisini almaya hazırlanan Fenerbahçe, Altay Bayındır’ın yerine de üst seviye bir yabancı kaleci desteği gerçekleştirmeyi planlıyor.

SAVUNMADA BREZİLYALILARLA DEVAM

Fenerbahçe, dönem başında savunma sınırında Brezilyalı isimlere yönelmişti. Gustavo Henrique ve Luan Peres’i takımına katan Sarı-Lacivertliler, defansif özellikleriyle öne çıkan bir öteki Brezilyalı Willian Arao’yu da savunma çizgisinin önü için takımına eklemişti.

Fenerbahçe’nin Portekiz’den takımına kattığı bir öteki Brezilyalı Lincoln Henrique de sakatlanmadan evvel dönemin büyük kısmında sol kanat beki olarak misyon yapmıştı. Artık ise savunma için bir Brezilyalı isim daha gündemde.

SON ADAY RODRIGO BECAO

Fenerbahçe’de Southampton’dan Lyanco’nun akabinde stoper için gündeme gelen son Brezilyalı Rodrigo Becao oldu. Udinese forması giyen 27 yaşındaki savunmacı için maliyet araştırmasına başlayan Sarı-Lacivertliler, kısa müddette birinci teklifi yapabilir.

27 yaşındaki oyuncu, 2019’da Bahia’dan İtalyan takımına 1.6 milyon Euro’ya transfer olmuştu. Becao, sergilediği performansla Udinese savunmasının değerli isimlerinden biri haline geldi. Sambacı, bu dönem Serie A’da 28 maçta forma giydi, 2 gol atıp 1 de asist yaptı. Becao’nun kontratı önümüzdeki dönemin sonunda bitecek. İdare, başarılı stoper için maliyet araştırmasına başladı. Brezilyalı stoperin menajeri Rodrigo Fonseca’yla görüşme yapılarak oyuncuya olan ilginin iletileceği öğrenildi.

Fenerbahçe İdaresi, Becao’da olumlu cevap gelmesi halinde Udinese ile pazarlıklara başlayacak. Yeni dönemde Luan Peres’in sol stoperde misyon yapması bekleniyor. Sarı-Lacivertliler, Luan’ın kısa müddette ahenk yakalaması için kendisi üzere Brezilyalı bir stoper almaya öncelik vermiş durumda. Başta ekonomik kaideler olmak üzere, yapılacak görüşmelerin akabinde Lyanco ya da Becao’ya imza attırılması birinci plan olarak görülüyor.