EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’nin sağlık turizmine katkı sunmaya hazır

Sağlık turizmine yönelik çalışmaları ile dikkat çeken Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, diş hastalıkları tedavisi...

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye’nin sağlık turizmine katkı sunmaya hazır

Sağlık turizmine yönelik çalışmaları ile dikkat çeken Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, diş hastalıkları tedavisi ve diş bakımı için hasta alımına hazır.

Türkiye’nin ağız ve diş sıhhati konusunda öncü akademik ünitelerden olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, yurt dışından da hasta kabulüne başlıyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yarım asırdan fazla müddettir hem eğitim hem de sıhhat hizmeti sunan Diş Hekimliği Fakültemiz, gerek ehil insan kaynağı, gerek çağın gereklerine uygun olarak yenilenen tedavi üniteleri gerekse yine dizayn edilen klinikleri ile dünya standartlarının üzerinde hizmet sunuyor. Türkiye’nin alanında en esaslı fakültelerinden olan Diş Hekimliği Fakültemiz, Sıhhat Bakanlığı’nın ilgili üniteleri tarafından yapılan ‘Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi’ sonucunda puanını 91.98’e yükselterek A Plus Hastane pozisyonunu perçinledi” diye konuştu.

Son devirde yapılan yatırımlarla Diş Hekimliği Fakültesinin memleketler arası standartların üzerinde teşhis ve tedavi hizmeti sunduğunu vurgulayan Rektör Budak, “ Tam akredite araştırma üniversitemiz hizmet ağını ülkemiz hudutlarının ötesini taşıyor. Ülkemizin ağız ve diş sıhhati konusunda öncü akademik ünitelerden olan Diş Hekimliği Fakültemiz, yurt dışından hasta tedavisine başlıyor. Türkiye’nin pek çok vilayetinden resmi ve özel statüdeki hastaların güç olan tedavilerinin başvurulduğu bir merkez pozisyonundayız. Mevcut yapımıza ek olarak geçen yıl açılışını yaptığımız Ağız ve Diş Sıhhati Merkezi, gerek öğrencilerimize sağladığı uygulamalı eğitim imkanı açısından gerekse sıhhat hizmetlerinin kapasitesinin artırılması noktasında fakültemize önemli katkılar sundu. Çağdaş diş hekimliğinin gerektirdiği tüm klinik uygulamaları muvaffakiyetle gerçekleştiren fakültemiz, yurt dışından da hasta kabulüne başlıyor. Milletlerarası standartların üzerinde teşhis ve tedavi hizmeti sunuyoruz. Amerika ve Avrupa ülkelerinde diş bakımı için yapılan harcamaların meblağı, ülkemiz koşullarının çok üzerinde seyrediyor. Bu nedenle alternatif arayışlar içine giren yabancı hastalar ülkemizi tercih ediyorlar. İleri teknoloji ekipmanlara sahip olan fakültemiz, son devirde bölgemizden de ağır müracaat talebi alıyor. Araştırma ve geliştirme ile klinik uygulamalarıyla da dikkat çeken fakültemiz bundan sonra yurt dışından da hasta karşılamaya hazır ” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı