En Değerli Kripto Mücevherleri Hangileri? İşte Coin İsimleri!

Kripto para piyasası ABD’deki borç tavanı krizi çözülürken haftaya olumlu bir notla başladı. Bitcoin fiyatı...

En Değerli Kripto Mücevherleri Hangileri? İşte Coin İsimleri!

Kripto para piyasası ABD’deki borç tavanı krizi çözülürken haftaya olumlu bir notla başladı. Bitcoin fiyatı 30.000 dolara hakikat ilerlerken, piyasa oyuncuları yüksek potansiyel taşıyan kripto mücevherlerini evvelce toplamanın peşinde. Bu yazıda, Altcoinbuzz analistlerinin listesinden, 2023’te büyük bir tesire sahip olmaya hazırlanan coin’leri bulabilirsiniz.

2023’ün yüksek potansiyelli kripto mücevherleri

Frax Shares (FXS)

İlk sıradaki Frax, hem teminatlandırılmış hem de algoritmik stablecoin tasarım unsurlarını uygulayan fraksiyonel-algoritmik bir stablecoin protokolüdür. Frax, FRAX ve Frax Shares (FXS) ile iki token’li bir sistem işletir. Her iki token de sistemi stabilize etmek için çalışır.

en degerli kripto mucevherleri hangileri iste coin isimleri 0

Frax, eşsiz bir stablecoin protokolü sunar. Tedariklerinin bir kısmı teminatla desteklenir. Öteki kısımlar algoritmiktir. Bununla birlikte, FRAX stablecoin’in piyasa fiyatlandırması, teminatlandırılmış ve algoritmik ortasındaki oranı belirler. Münasebetiyle, FRAX 1 doların üzerinde süreç görürse, protokol teminat oranını düşürür. Fakat, FRAX 1 doların altında süreç görürse protokol teminat oranını artırır.

FXS, basitçe bir yatırım ve idare kripto para ünitesidir. Ek olarak, Frax ekosisteminin paha tahakkuk ettiren token’idir. FXS şu anda 6.58 dolardan süreç görüyor.

Injective (INJ)

Injective Protocol’ün kripto para ünitesi olan INJ şu anda 7.23 dolardan süreç görüyor. Fakat fiyat hareketi, Injective protokolünün potansiyeli kadar büyüleyici değil. Protokol, merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Şunları özellikleri sunar:

  • Cross-chain marj ticareti
  • Türevler
  • Forex vadeli süreç ticareti
en degerli kripto mucevherleri hangileri iste coin isimleri 1 CRDLFUDT

Uniswap ve öbür borsaların bilakis Injective, likiditeyi yönetmek için otomatik piyasa yapan (AMM) formülü kullanmaz. Lakin, merkezi pay senedi ve kripto borsalarında kullanılan buyruk defteri modeline abone olur. Bu halde, merkezi olmayan borsaların şeffaflığını klasik finansın verimliliği ile birleştirebilir.

Ayrıca, Injective Protocol, herkesin kullanması için kolay olacak halde tasarlanmıştır. Kullanıcılarına rahat bir dizi özellik ve tasarım sunar. Protokolün çözmeyi amaçladığı sıkıntılardan kimileri şunlardır:

  • Ölçeklenebilirlik eksikliği
  • Sınırlı seçenekler
  • Hugh ücretleri
  • Birlikte çalışabilirlik eksikliği

Birlikte çalışabilirlik özellikleri

Injective, esnek bir cross-chain protokol sağlar. Protokol ayrıyeten pasif gelir kazanmanın birçok yolunu sunar. Buna staking dahildir. Mükafatlar için INJ stake edebilirsiniz. INJ token tüm protokole güç sağlar. Yatırımcılar, global olarak bedel göndermek için yardımcı program token’ini kullanabilirler. INJ tıpkı vakitte bir ödül token’idir.

Moonbeam (GLMR)

Moonbeam, Polkadot içinde Ethereum birlikte çalışabilirliğini geliştirmek için çalışan bir Katman-1 Blockchain tahlili olarak çalışır. Polkadot’taki birinci büsbütün fonksiyonel parachain’dir. Hasebiyle Moonbeam, geliştiricilere Ethereum’un sıkışıklığından ve fiyatlarından kolay bir geçiş sağlamak istiyor. Ayrıyeten, başka ağlardan token transferlerini dayanaklar. Ayrıyeten, Blockchain’lere ve bunlara bilgi ileten Oracles’ın kullanımını da dayanaklar.

en degerli kripto mucevherleri hangileri iste coin isimleri 2 dXFDEPMs

GLMR, Moonbeam’in mahallî kripto para ünitesidir. Ağın tüm özelliklerine erişmek için GLMR’yi tutmanız gerekir. GLMR’nin kullanım durumlarından kimileri şunları içerir:

  • Staking
  • Ücret ödeme
  • Değer transferi

Çin pump’ı?

Potansiyel bir Çin pump’ı söylentileri ülkenin kısa müddet evvel devlet televizyonunda kripto paralara yer vermesiyle gündeme oturdu. Kriptokoin.com olarak, bu mevzudaki fırsatları pahalandıran kripto analisti Luke Martin’in yeni tahlillerine bu yazıda yer verdik.