EA Sports ve CONMEBOL, EA SPORTS FC için uzun süreli bir anlaşma imzaladı

EA Sports ve CONMEBOL mutabakatının yenilenmesiyle birlikte bayanlar Libertadores kupasının da dahil olduğu CONMEBOL ligi...

EA Sports ve CONMEBOL, EA SPORTS FC için uzun süreli bir anlaşma imzaladı

EA Sports ve CONMEBOL mutabakatının yenilenmesiyle birlikte bayanlar Libertadores kupasının da dahil olduğu CONMEBOL ligi FC’de yer alacak.

Güney Amerika’daki dünyanın en eski kıtasal futbol federasyonu ve futbol idare organı olan CONMEBOL ve EA Sports, uzun yıllar sürecek olan, tarihi olarak nitelendirilebilecek bir iştirak mutabakatı duyurdu. Bu iştirakle birlikte CONMEBOL, EA Sports’un resmi spor oyunu ortağı haline geldi. Yapılan muahede, Güney Amerika’daki futbol fanatiklerinin CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, CONMEBOL Recopa ve CONMEBOL eLibertadores üzere liglerle eşsiz bir deneyim yaşamalarını sağlayacak.

EA SPORTS FC Marka Lider Yardımcısı David Jackson, “Oyunun temelinde yer alan özgünlük, EA SPORTS FC oyuncu tecrübesinin merkezinde yer alıyor ve CONMEBOL ile yenilenen iştirakle birlikte, Güney Amerika futbolunu büyük bir coşkuyla kutluyoruz” dedi ve ekledi: “Federasyon ortaklarımız, dünya çapındaki taraftarlar için yenilikçi ve gelişen bir futbol platformu oluşturmanın en değerli aktörleri ve CONMEBOL’un futbolun geleceğine ait vizyonumuzu EA SPORTS FC ile geliştireceğine inanıyoruz.”

CONMEBOL Ticaret ve Pazarlama Yöneticisi Juan Emilio Roa ise, “EA SPORTS ile iştirakimizin yenilendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Onların dayanağı, futbol müsabakalarına erişimi global ölçekte genişletmede tesirli olacak” kelamlarına yer verdi.

EA SPORTS, tıpkı vakitte CONMEBOL bayanlar Libertadores kupasının resmi sponsoru olarak Güney Amerika’da futbolda cinsiyet eşitliğini teşvik etme yolunda değerli bir adım atmayı planlıyor ve bayan futbolunu destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı